Türkiye Diyanet Vakfı, Barış Pınarı bölgesindeki çocuklara Kur'an eğitimi veriyor

Türkiye Diyanet Vakfı, Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütü YPG/PKK'dan temizlenen Suriye'nin Tel Abyad ve Rasulayn ilçelerinde, halkın talebi doğrultusunda çocuklara Kur'an-ı Kerim eğitimi veriyor.

ABONE OL
GİRİŞ 16.02.2021 13:22 GÜNCELLEME 16.02.2021 13:22 GÜNCEL
Türkiye Diyanet Vakfı, Barış Pınarı bölgesindeki çocuklara Kur'an eğitimi veriyor
Türkiye Diyanet Vakfı, Barış Pınarı bölgesindeki çocuklara Kur'an eğitimi veriyor

Şanlıurfa Müftülüğünden yapılan açıklamaya göre, Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütlerinin işgalinden kurtarılan bölgelerde Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) koordinasyonunda yürütülen Türkiye destekli maddi ve manevi çalışmalar sürüyor.

Tel Abyad ve Rasulayn ilçelerinde halkın talebi doğrultusunda Türkiye Diyanet Vakfı desteğiyle çocuklara Kur'an-ı Kerim ve ilmihal dersleri veriliyor.

Vakıf tarafından bu kapsamda Tel Abyad'da düzenlenen programda aileleriyle birlikte iç savaştan kaçarak, harekat sayesinde oluşturulan güvenli bölgelere sığınan Suriyelilere yönelik açılan Kuran kurslarını başarıyla bitirerek hafız olan 180 öğrenci için Musab Bin Umeyr camisinde tören düzenlendi.

Şanlıurfa İl Müftülüğü Barış Pınarı Harekatı Bölge Koordinatörü Hüseyin Ortaç ve beraberindeki heyet tarafından törende başarılı olan kursiyerlere çeşitli ödüller verildi.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 3
 • Yakub 2 ay önce Şikayet Et
  Maşaallah la kuvvete illa billah. Allah cc mübarek eylesin inşaAllah. Ilk okullarda Arapça ve Ingilizce dili mecburi ders olmalı. Çin'ce, Hint dili ve Endonezya dili seçmeli dil olur inşaAllah.
  Cevapla
 • Hamo 2 ay önce Şikayet Et
  Bâşarılarınızdan dolayı tebrik eder bu hizmetlerin devamını dilerim
  Cevapla
 • Fatih 2 ay önce Şikayet Et
  Maşaallah
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR