ABD’nin verdiği silahları Türkiye’ye sokmak istiyor

ABD’nin DEAŞ ile mücadele bahanesiyle PKK’ya verdiği silahlar ve kampta eğitim verilen teröristler kanlı eylemler için Türkiye’ye gönderiliyor. Bölgede sıkı önlemler alan güvenlik güçleri PKK’lı teröristlerin geçişine izin vermiyor.

ABONE OL
GİRİŞ 23.02.2021 07:22 GÜNCELLEME 23.02.2021 07:26 GÜNCEL
ABD’nin verdiği silahları Türkiye’ye sokmak istiyor
ABD’nin verdiği silahları Türkiye’ye sokmak istiyor

Suriye kuzeyinde DEAŞ ile sözde mücadele kapsamında ABD ile ortaklık yapan PKK, elde ettikleri silah ve teçhizatı kullanarak elemanlarını Türkiye’ye aktarmaya ve Türkiye’yi çatışma alanına çevirmeye çalıştığı bildirildi. HTŞ’nin yıllardır terör örgütü listesinde olduğunu anımsatan güvenlik kaynaklar, İdlib’de radikal grupların bölgeyi istikrarsızlaştırma çabalarına izin verilmediğini vurguladı.

HTŞ’YE KARŞI HUZUR KORUNUYOR

TSK’nın zorlu harekat sahalarından İdlib’de ise mutabakatlar çerçevesinde ateşkes devam ediyor. Türkiye, muhataplarıyla gerekli tedbirleri alıyor, radikal grupların bölgeyi istikrarsızlığa sürüklemesine izin verilmeyeceğini her fırsatta vurguluyor. HTŞ’nin Türkiye tarafından yıllardır terör örgütü kabul edilmiş bir yapılanma olduğuna işaret eden güvenlik kaynakları, Türkiye’nin İdlib’deki terör örgütleri ve tüm radikal gruplara karşı mücadelesinin kararlılıkla devam ettiğini bildirdi.

DEAŞ’LA MÜCADELE EDEN TEK ORDU

10 yılı geride kalan Suriye iç savaşında Esed rejimi, DEAŞ, PYD/YPG ve istikrarsızlığı fırsat bilen güçlerin vekalet savaşları ülkeyi yerle bir etti. Bir milyon Suriyelinin öldüğü savaşta 12 milyon sivil de evini terk etti. Bu süreçte ise DEAŞ ile göğüs göğüse mücadele eden tek ordu, bölgede başta DEAŞ ve PKK/PYD olmak üzere tüm terörist ve radikal gruplara karşı güvenliği tesis eden Türk Silahlı Kuvvetleri oldu. Türkiye, savaştan kaçarak sığınan 9 milyon Suriyeliye güvenli yaşam sağlıyor. 4 milyonu Türkiye’de konuk edilirken, Suriye kuzeyinde ise 5 milyona yakın Suriyelinin ihtiyaçları karşılanıyor. Operasyonlar sonucunda yaklaşık 450 bini İdlib’de olmak üzere 1 milyondan fazla sivilin güvenli şekilde evlerine dönüşü sağlandı.

Yenişafak

ETİKETLER

YORUMLAR 17 TÜMÜ
 • Dadas 1 hafta önce Şikayet Et
  Sizde abd de terör eylemleri yaptırın sizi boşuna mı besliyoruz
  Cevapla
 • Siirt56 1 hafta önce Şikayet Et
  İnsncımızda böyle şeyler yok sadece kaşınanı kaşırız denize döker gömeriz
  Cevapla
 • Yahya 1 hafta önce Şikayet Et
  Ne alaka hiç inandırıcı gelmedi
  Cevapla
 • 121212 1 hafta önce Şikayet Et
  ne gibi mesela bunu hangi taraftan yazdin
  Cevapla
 • Soner 1 hafta önce Şikayet Et
  Ya arkadaş bunlara verilen sure doldu görüldükleri yerde vurulsunlar
  Cevapla
 • Abdulvehab 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu gönderilen silahların ne amaçla gönderildiğini saman yiyen öküz bile çözdü.Lakin ülkemin bazı kesiminin bilinci mi yok, yoksa işlerine mi öyle geliyor?Deaş perde; arkası Türkiyem'dir.Hedef %99 TÜRKİYE dir.İyi niyetli bakmak biraz aptallık değil mi?
  Cevapla
 • Sada 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu ülkenin haini bitmez
  Cevapla
 • Vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
  abd’ nin içine ateşler salmalıyız. bu kefere düşmanı içten karıştırıp, siyahilerden terör örgütü teşekkül ettirmeye gayret etmeliyiz. büyük düşman abd ile savaşmazsak refah bulamayız...
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR