Sözcü Gazetesi'nin 'Atatürk Evi' yalanına valilikten açıklama

Afyonkarahisar Valiliği, İscehisar ilçesindeki Konarı Köy Odasının 'Atatürk Evi' olarak kullanıldığı yönündeki iddialarını gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 04.04.2021 21:11 GÜNCELLEME 04.04.2021 21:36 GÜNCEL
Sözcü Gazetesi'nin 'Atatürk Evi' yalanına valilikten açıklama
Sözcü Gazetesi'nin 'Atatürk Evi' yalanına valilikten açıklama

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İscehisar ilçesine bağlı Konarı köyündeki, tapunun 174 Ada 4 No'lu parselinde kayıtlı bulunan Konarı Köy Odası (Goca Oda) binasının, basında Atatürk Evi olarak kullanıldığı yönünde haber çıktığı anımsatıldı.

Şuhut Büyük Taarruz karargahı

Konarı köyünde bulunan Konarı Köy Odasının Atatürk Karargah Evi olarak kullanıldığına dair bugün yayınlanan gazetede belirtilen bilginin, gerçeği yansıtmadığı ifade edilen açıklamada, şunları kaydedildi:

Şuhut Büyük Taarruz karargahı

"İlimizde Atatürk evi ve/veya Atatürk Karargah Evi adıyla anılan evler, tespitli ve tescilli evler olup, ilgili evlerin restorasyon ve bakım onarımları düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Bu çerçevede ilimiz Şuhut ilçesinde yer alan ve Mustafa Kemal Atatürk tarafından Başkomutanlık Meydan Muharebesinin planlandığı Hacıveli Konağı (Atatürk Evi) tescillenmiş, restorasyonlarını müteakip düzenli olarak tadilatları gerçekleştirilmektedir. Habere konu Konarı Köy Odası'nda (Goca Oda) Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kaldığına dair hiçbir resmi kayıt mevcut değildir. Adı geçen bina özellikleri nedeniyle 06.09.1995 tarih ve 2340 sayılı kurul kararı ile tescil edilmiş olup, İscehisar Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğince de röleve ve restorasyon projeleri yaptırılmıştır. Bu çerçevede Valiliğimizce en kısa sürede restorasyon yapım ihalesinin gerçekleştirilmesi konusunda çalışmalar devam etmektedir."

ETİKETLER

YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • M. Nuna 1 ay önce Şikayet Et
  Sözcü’nün Atatürk ticaretiyle Zengin olmuş yazarları var ya...ellerinden gelse Mustafa Kemal yürürken şu taşa oturduydu” diye o taşı da korumaya alacaklar. (FETÖ ye tapanlar onun kullandığı donu koklarlarmış. Bu ritüel yaygınmış) Demek ki normal olmayan her şeyde aşırı abartılar yapılıyormuş. Atatürk bugün dünyaya dönse, ilk önce CHP yi ele geçiren tüm kadroları kurşuna dizdirir, onlara yalakalık yapanları falakaya yatırdıktan sonra zindana attırırdı. Sahte olan sırıtır
  Cevapla
 • Pasha 2 ay önce Şikayet Et
  Sözcüyü an çomağı hazırla.
  Cevapla
 • yusuf 2 ay önce Şikayet Et
  yok yok hepsi onun eviii
  Cevapla
 • erkan 2 ay önce Şikayet Et
  sozcu ataturk ten iyi para kaldirdi
  Cevapla
 • yine misafir 2 ay önce Şikayet Et
  insanda biraz utanma olur, bu yalan ortaya çıkınca ne düşünüyorlar acaba
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR