İçişleri Bakanlığı'ndan sokak kısıtlaması açıklaması

İçişleri Bakanlığı, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarına ilişkin açıklamada bulunarak, yasağı ihlal eden kişi sayısını açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 05.04.2021 10:30 GÜNCELLEME 05.04.2021 10:49 GÜNCEL
İçişleri Bakanlığı'ndan sokak kısıtlaması açıklaması
İçişleri Bakanlığı'ndan sokak kısıtlaması açıklaması

İçişleri Bakanlığı tarafından, COVID-19 salgını nedeniyle uygulanan kısıtlamalarla ilgili açıklama yapıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde:

"Covid-19 salgınıyla mücadelede kontrollü normalleşme dönemindeyiz. Bu dönemde illerimiz vaka sayılarına göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek şeklinde risk gruplarına ayrılarak tedbirler bu seviye gruplarına göre belirlenmiştir.

Yeni süreçte ülke genelinde hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması 21.00-05.00 saatleri arasında devam etmektedir. 

Hafta sonlarında ise; düşük ve orta risk grubunda yer alan illerimizde sokağa çıkma kısıtlaması, hafta içinde olduğu gibi 21.00-05.00 saatleri arasında, 

Yüksek risk grubunda yer alan illerimizde, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması Cuma 21.00 -Cumartesi 05.00 saatleri arasıyla, Cumartesi günü saat 21.00’de başlayıp Pazar günün tamamını kapsayıp Pazartesi saat 05.00’de bitecek şekilde, 

Çok yüksek risk grubundaki illerimizde ise, Cuma günü saat 21.00’de başlayıp Cumartesi ve Pazar günün tamamını kapsayıp Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde, uygulanmaktadır.

Bu kapsamda 29 Mart-5 Nisan  tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden *26 bin 649” kişiye adli ya da idari işlem uygulanmıştır.

Salgınla mücadelemiz sona erip, tam normalleşme sürecine geçinceye kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere diğer kurallara uymayı sürdürmeliyiz. 

Aziz milletimize; bu süreçte göstermiş olduğu sabır, fedakârlık ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz."

SİNOVAC AŞISI NE KADAR ETKİLİ? 

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • karaburun 1 ay önce Şikayet Et
    Sokağa Çıkma Yasağına Uymayanlara kesilen Cezaları Ödeyenler Var mıdır ki Acaba Devletimiz Cezaların 15 gün ödenmediği takdirde SGK kayıtlarına işlenip oradan tahsilini yapmalı biz evde oturalım insanlar kurala uymayıp cadde pazar gezsin sonra kesilen cezayı ödemesinler
    Cevapla
  • teknisyen 1 ay önce Şikayet Et
    Herkes dışarda bakanlık siz kendinizi kandırın
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR