"Hudut Kartalları" Ramazan’da vatan nöbeti tutuyor

İran sınırında amansız bir mücadele yürüten Mehmetçik, Ramazan'da da elleri tetikte görevlerini icra ediyor

ABONE OL
GİRİŞ 15.04.2021 12:17 GÜNCELLEME 15.04.2021 12:17 GÜNCEL
"Hudut Kartalları" Ramazan’da vatan nöbeti tutuyor
"Hudut Kartalları" Ramazan’da vatan nöbeti tutuyor

Van’ın Başkale ilçesinin İran sınırındaki Sarısu Hudut Karakolunda yasa dışı göç, kaçakçılık ve PKK'lı teröristlere karşı amansız bir mücadele yürüten Mehmetçik, bir yandan hudut güvenliğini sağlarken bir yandan da komutanlarıyla birlikte iftar yaptı. Başkale ilçesinin İran sınırında 2 bin 612 rakımlı karakolda hem yasa dışı göç hem kaçakçılık hem de PKK'lı teröristlere karşı mücadele yürüten Mehmetçik, bir yandan da ramazan ayının maneviyatını yaşıyor. Nöbet yerlerinde son teknolojik cihaz ve silahlarla sınırın güvenliğini sağlayan askerler, ailelerinden uzakta, yurdun en doğusunda ramazan ayını karşıladı.

MEHMETÇİK KUŞ UÇURTMUYOR

İftar vaktinde sosyal mesafe kuralına uygun olarak yemekhanede toplanan Mehmetçik, yemek duasının ardından oruç açtı. Zorlu iklim şartlarına rağmen sınırda drone ve dronsavarlarla adeta kuş uçurtmayan komandolar, İran'dan Türkiye'ye uzanan geçiş noktalarını operasyonel faaliyetlerle sürekli kontrol ediyor, yasa dışı geçişlere müsaade etmiyor. Gece ve gündüz sınır hattını kontrol eden Mehmetçik, komutanlarıyla beraber sahur da yapıyor.

“7 GÜN 24 SAAT GÜVENLİĞİ SAĞLIYORUZ”

Karakol komutanı, il merkezine 160 kilometre uzaklıkta vatan nöbeti tuttuklarını belirterek "Türkiye-İran sınırında 2 bin 612 rakımda bulunuyoruz. Karakolumuz hudut emniyetinin sağlanması kapsamında teröristlerle, yasadışı göçle ve kaçakçılıkla mücadele etmekte. Bu kapsamda 'ölürsem şehit, kalırsam gazi' anlayışıyla milletimizin emrinde 7 gün 24 saat görevimizin başındayız." diye konuştu.

“MERAK ETMESİNLER, VATAN BİZLERE EMANET"

Karakolda görevli asker de "Vatan borcumuzu ödediğimiz bu bölgede her türlü iklim ve arazi şartlarında görevimizi en iyi şekilde getirmeye çalışıyoruz. Buradan, aileme ve sevdiklerime selamlarımı iletmek istiyorum. Merak etmesinler, vatan bizlere emanet." ifadelerini kullandı.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR