Ataşehir'de izin belgesi olmayanlar cezadan kaçamadı

Ataşehir'de oluşturulan denetim noktasında araçlar tek tek durduruldu. İzin belgesi bulunmayanlara cezai işlem uygulandı.

ABONE OL
GİRİŞ 03.05.2021 09:52 GÜNCELLEME 03.05.2021 09:52 GÜNCEL
Ataşehir'de izin belgesi olmayanlar cezadan kaçamadı
Ataşehir'de izin belgesi olmayanlar cezadan kaçamadı

Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 17 günlük tam kapanmada denetimlerini sürdürdü. Güvenlik noktası oluşturan ekipler, araçları tek tek durdurdu. Araçlarda bulunan kişilerin gerekli izin belgelerinin olup olmadığı kontrol edildi. Ayrıca polisler vatandaşlara tam kapanma sürecinde muafiyet kazanmaları için e-devlet üzerinden çalışma izin belgesi almaları gerektiğini hatırlattı.

Yapılan denetimler sırasında iş yeri sahibi olduğunu söyleyen bir vatandaş, görevli polis memurlarına yazarkasa fişi gösterdi ancak ceza yemekten kaçamadı. Ticari aracıyla denetime takılan vatandaş, "Belgelerim var, yazarkasa benim adıma olduğu için, fişini göstermem yeterli oluyordu şimdiye kadar. Esnafız çünkü dükkan benim üzerime. Yük nakli yapıyoruz, aracım ticari olarak geçiyor zaten. Lojistik ve nakliye muaf olduğu için şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım" dedi. Öte yandan, bir kadın sürücü ise yapılan kontrollerde polise basın kartı vererek denetim noktasından geçmek istedi. Yapılan incelemelerde basın kartının sahte olduğu anlaşıldı. Kartının gerçek olduğunu iddia eden kadın sürücü, kendisine ceza yazan polis ekiplerinin plakalarını cep telefonuna kaydetti. Yapılan kimlik sorgulamasında kadın sürücünün sabıkası olduğu öğrenildi. Polis ekipleri kadın sürücüyü Dudullu Polis Merkezi'ne götürerek hakkında resmi belgede sahtecilik suçundan işlem başlattı. İki sürücüye de sokağa çıkma kısıtlaması süresinde dışarıda bulundukları için 3 bin 460 lira cezai işlem uygulandı. Yapılan denetim havadan da görüntülendi.

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • Temel reis 1 ay önce Şikayet Et
    Kimseye ceza kesenezsiniz insanların özgürlüğünü kisitlayip kendinize bu özgürlüğü veremezsiniz ya hep ya hiç göksen cikican yok sen cikmiyacan kum kimin hakkinda bu kararı veriyor millet aç ve sabrının son deminde memurlarda elinde demoklesin kılıcı varta halka ceza kesmeye çok ama çok meraklı alın itiraz edin belge olarakta akp kongre resimlerini birde adanademirspor maçındaki tribün resimlerini köyün açın davayı bunu iptal etmiyen hakim olmaz zaten. İnsanları bogdunuz ceza ile kimseyi egitemezsiniz eğitim ve kurallara önce kendiniz uymakla bunu asabilirsiniz ama o kafa malesef sizde yok
    Cevapla
  • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
    POlis gene vicdandan yoksun!! Bir defa da güzel bir şey yap polis.
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR