FETÖ'nün yeni hamlesi hazırlık aşamasında çöktü! Elebaşı Gülen'in talimatı deşifre oldu

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in algı operasyonu yapmak için örgüt üyelerinin her birinin 10 ayrı hesap açmasını isteyip tweet sayısını iki katına çıkarma talimatı verdiği ortaya çıktı.

ABONE OL
GİRİŞ 14.06.2021 07:46 GÜNCELLEME 14.06.2021 07:51 GÜNCEL
FETÖ'nün yeni hamlesi hazırlık aşamasında çöktü! Elebaşı Gülen'in talimatı deşifre oldu
FETÖ'nün yeni hamlesi hazırlık aşamasında çöktü! Elebaşı Gülen'in talimatı deşifre oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sosyal medya yapılanmasıyla ilgili yeni bilgiler deşifre oldu. Örgütün yüksek yargı sosyal medya sorumlusu firari Hikmet Polat'ın, sosyal medya üzerinden algı operasyonlarını yürüttüğü ortaya çıktı.

TEHDİT VE ŞANTAJ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ'nün mahrem yapılanmalarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında hakkında 'silahlı terör örgütü kurma veya yönetme' suçundan 22.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Polat'ın, FETÖ'nün kontrolünde olan sosyal medya hesaplarını kimlerin kullanacağını ve bu kişilerin hangi ideolojide hareket edeceklerini belirlediği tespit edildi.

Polat hakkında hazırlanan iddianamede, örgüt üyelerinin kontrolündeki sosyal medya hesaplarında, çok sayıda yıpratma, algı oluşturma, soruşturmalarda görev alan yargı mensuplarını korkutma amaçlı yayınların yoğun bir şekilde yapıldığı, kamu görevlilerinin ve yargı mensuplarının açıkça tehdit ve şantaja maruz bırakıldığı kaydedildi.

ALGI OPERASYONU

İddianamede örgüt elebaşısı Fetullah Gülen'in, örgüt üyelerinin her birinin algı operasyonları için en az 10 adet Twitter hesabı açmasını ve günlük atılan tweet sayısını da en az 2 katına çıkarma talimatı verildiği de belirtildi.

İfadesi alınan gizli tanıkı ise, Polat'ın 'Kemal' kod adını kullandığını ve yüksek yargı ile ilgili 5A temsilcilerinin getirdiği bütün bilgi ve belgelerin kendisinde toplandığını anlattı.

Gizli tanık, algı operasyonunda faaliyet yapacak örgüt mensuplarına sosyal medyayı nasıl kullanacağı ve sosyal medyada nasıl takipçi arttıracağı konularında eğitim verdiğini kaydederek, "Belirlenen kişilerin günlük ne kadar süre sosyal medyada özellikle sosyal medyanın prime time olarak adlandırılan zaman dilimlerinde örgüt adına paylaşımlar yaptığını takip eder ve raporlardı.

Örgüt içerisinde bu görevi yürüten kişilerin hangi profil ve ideoloji adı altında faaliyet gösterdiğini diğer örgüt mensupları ve bu görevi yürüten kişiler birbirlerinin profillerini bilmeleri yasaktı" ifadelerini kullandı.

KAYNAK : Sabah
YORUMLAR 31 TÜMÜ
 • Ertuğrul 11 ay önce Şikayet Et
  Allah'ın laneti üzerinize olsun adı mahluklar.
  Cevapla
 • Muammer 11 ay önce Şikayet Et
  Bu tür talimatlar için çalışan uluslararası bir çete olmalı.Yoksa bu papaz da o talimatı verecek kafa kalmadı. Beyni sulandı bunun yahu bunadı bu zındık bunadı.
  Cevapla
 • Ünal 11 ay önce Şikayet Et
  İnşallah en kısa zamanda geberirsin arkandan giden saf Müslümanlar ümmet kurtulsun köpek
  Cevapla
 • Halk 11 ay önce Şikayet Et
  Pensilvanyadaki terörist başının sonu da Şaron gibi olur inşaallah. Hücre "evleri"ne ateş düşsün...
  Cevapla
 • kenarmahalle 11 ay önce Şikayet Et
  bence fetö öldü, örgütü devşiriyorlar...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR