UMED’den TGC’ye gönderme: Destek vermek ihanettir

Fondaş medyaya destek veren Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne Uluslararası Medya Derneği’nden çok sert tepki geldi.

ABONE OL
GİRİŞ 25.07.2021 20:15 GÜNCELLEME 25.07.2021 20:17 GÜNCEL
UMED’den TGC’ye gönderme: Destek vermek ihanettir
UMED’den TGC’ye gönderme: Destek vermek ihanettir

Uluslararası Medya Derneği (UMED) Başkan yardımcısı Kemal Gümüş, ABD, Norveç, İsviçre ve Almanya’dan fonlandıkları ortaya çıkan medya kuruluşlarına sahip çıkan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne (TGC) sert tepki gösterdi.

Kemal Gümüş, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“ABD tarafından fonlanan medya kuruluşlarına düzenleme yapılacağı haberleri Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde (TGC) paniğe yol açtı. Söz konusu adımı “gazeteciliğe müdahale” olarak nitelendiren TGC, ABD beslemesi ‘Fondaş Medya’ya ise sahip çıktı.

Bugün aldıkları talimatlar doğrultusunda ülkemizi hedef alan Fondaş Medya’ya sahip çıkan TGC, kumpas, şantaj, montaj ve tuzakları saymakla bitmeyen yöntemleri kara propaganda ve psikolojik harekat olan FETÖ’cüleri de üyelikten çıkarmamıştı.

Emperyalizm tarafından beslenen sözde medya kuruluşlarının sözde haberleri incelendiğinde beşinci kol faaliyetleri açıkça görünürken, bu algı merkezlerine destek vermek vatana ihanettir. Unutulmamalıdır ki Fondaş Medya bizi değil emperyalizmi temsil etmektedir.

‘Fondaş medya’ sadece TGC tarafından değil, sol ve liberal çevrelerce de desteklenmektedir.

ABD solculuğu yapanlar ile faşist liberalizmin kölesi olanların aldıkları fonlar ile birlik ve beraberliğimizi hedef alanlara omuz vermeleri şaşırtıcı değildir.

Emperyalizmin ortak hedeflerine 100 yıldır birlikte hizmet ettikleri bilinmektedir.

Biz, UMED olarak ülkemizde yapılan her türlü 5.kol faaliyetine karşı, devletin alacağı her önleme sonuna kadar destek vereceğiz.

Emperyalizmin beslemesi ‘Fondaş Medya’nın bu topraklara daha fazla fitne ekmesine de kalemimiz ve yüreğimizle izin vermeyeceğiz.”

ETİKETLER

YORUMLAR 12 TÜMÜ
 • misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Ruslarla anlaşırsan stratejik derinlik, abd ile anlaşırsa uluslarası denge, başkaları görüşürse hain. AB de mülteci fonu alırsan vatan sever, ab parayı ödemezse saların mülltecileri. ABD de ihacı okutursan vatan sever, Ukraynalılara iha satarsan müslüman, AB desteğiyle ülkede iş yaparsan hayırsever, ama muhalif bir basın kuruluşu, insan hakları, kadın hakları, çevre koruma konularındaki projeleri ile bir yerden kaynak yada fon bulursa hain. Ziraat bankasından tüpçü kredisi verin ödeme ertelemeli, adamlarda abd den fonlanmasın.
  Cevapla
 • çağdışı 4 ay önce Şikayet Et
  bu alççaklak hainler gazeeci değil satılmış alçak hainlerdir. kesinlikle hiç çekinmeden malalrına el konulup tamamı bunları satın alan ülkeye yollamalı. kınayacağpım haişni kınamak bile övgü sayılır. kınamıyorum bu alçakalrı lanetliyorum...
  Cevapla
 • Vatan 4 ay önce Şikayet Et
  Türkiyede hiç bir zaman gerçek sol olmadı. Türkiyedeki sol Amerikan beslemesi emperyalist soldur. Geçmişe ve eylemlerine bakarsanız bizdeki solun görevi halkı,emekçiyi savunmak değil dine ,İslama savaş açmak olduğunu görürsünüz. Bu da yüzyıllardır Siyonist-haçlı emperyalizminin bizdeki en büyük projesidir. Dini,İslamı yıkarlarsa zaten ne ülke kalır,ne milliyet. Yoz kültürle nereye kadar kiminle mücadlele edecen. Zaten bir amacın kalmıyor. Teknede parti yapan zavallıların mavi vatan umurunda mı, Güney doğu terör mücadelesi umurunda mı.
  Cevapla
 • Adalet 4 ay önce Şikayet Et
  Önlem nerde, ceza nerde, herşey ortaya alenen saçılmış gazeteler,dergiler,gazeteci musvetteleri hepsinin hainlikleri satılmışliklari kanıtları ile ortaya saçılmış hâlâ ne bekleniyor.. savcılar ne iş yapıyor.. memleketin kuyusu kazılmış kazilmaya devam ediliyor adli mercilerde tık yok.. TC yol geçen hanı mı
  Cevapla
 • Yörük 4 ay önce Şikayet Et
  TGC demek ki beslemelerden oluşuyor.Gavurun beslemesi olunca normal bu tavırlar .Amerikan medya yasası ülkemizde uygulansa bunlar hapishanedeki yerlerini alırlar..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR