Yusuf Alabarda'dan kritik Tunus uyarısı: Uyursak ölürüz!

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Strateji Uzmanı Yusuf Alabarda, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Tunus'ta gerçekleşen darbe girişiminin arkasında BAE'nin olduğunu iddia etti.

ABONE OL
GİRİŞ 26.07.2021 03:38 GÜNCELLEME 26.07.2021 03:42 GÜNCEL
Yusuf Alabarda'dan kritik Tunus uyarısı: Uyursak ölürüz!
Yusuf Alabarda'dan kritik Tunus uyarısı: Uyursak ölürüz!

Tunus Cumhurbaşkanı tarafından mevcut Başbakan Meşişi'nin görevden alınması ve dokunulmazlıkların kaldırıldığını açıkladı. Bunun bir askeri darbe olduğunu belirten Haliç Üniversitesi Öğretim üyesi Yusuf Alabarda Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Olayların arkasında Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) olduğunu söyledi.

Alabarda'nın açıklamaları şöyle:

Tunus'ta BAE darbesi.. BAE, BAE değildir. Coğrafya darbe, terör ve 5.kol faaliyetleri ile tarumar ediliyor. Birileri hala "güvenlikçi siyaset" diyerek itibarsızlaştıriyor. Kahpelik bu ya, aynı gece Şehit Ömer Halisdemir üzerinden zemin yoklanıyor. Uyursak ölürüz.

TUNUS'TA NE OLDU?

Tunus Cumhurbaşkanı, mevcut Başbakan Meşişi'yi görevden aldığını, atayacağı bir başbakanla yürütmeyi devralmaya karar verdiğini açıkladı. Tunus Cumhurbaşkanı, meclisin tüm yetkilerini dondurduğunu ve milletvekillerinin dokunulmazlıklarını askıya aldığını duyurdu.

ETİKETLER

YORUMLAR 28 TÜMÜ
 • 1071 5 ay önce Şikayet Et
  Bize de gezi dahil bir çok darbe girişiminin içinde olan İslam Ülkelerinde haçlı yahudi truva atı koçbaşı olan bae'nin hakkından gelemezsek yuh olsun bize yazıklar olsun bize !..
  Cevapla
 • Güzel İnsan 5 ay önce Şikayet Et
  Eğer Türkyede olurda darbe yapmaya kalkışan olursa bütün millet olarak herşeye hazırlıklı olarak bu sefer hapis yerine mezar vezası verecez bilesiniz asla dönüşü yok.gecen seferinde karambole geldik kimse hazırlıklı değildi ama bu sefer hiç bir yere kaçamazlar haaa bu arada kalemleri satılık olanlar varya yurt dışı finansörler onlarda ona göre adım atsın artık bu sefer sıra onlarada gelecek
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  BAE ye darbe gerek.
  Cevapla
 • İzmirli 5 ay önce Şikayet Et
  Su uyur düşman uyumaz ayık olmak lazım her zaman
  Cevapla
 • Hasan 5 ay önce Şikayet Et
  Uyumayacağız ,biz ölmek için gideceğiz. Karısını dul ,çocuğunu yetim bırakmayı göze alan gelsin. Yemiyorsa şehitlere dil uzatmasın otursun oturduğu yerde. BİZ HAZIRIZ REİSİM.
  Cevapla
 • Vatansever 5 ay önce Şikayet Et
  Aynen öyle kardeşim Hepimiz Ömer Halisdemir iz hazırız
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR