Polis iki günde 3 bin 310 sürücü ve yolcuya emniyet kemeri cezası kesti

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), ülke genelinde 9-10 Ekim'de yapılan denetimlerde 3 bin 310 sürücü ve yolcuya emniyet kemeri, çocuk bağlama sistemi kullanmamaktan işlem yapıldığını bildirdi.

ABONE OL
GİRİŞ 14.10.2021 21:36 GÜNCELLEME 14.10.2021 21:36 GÜNCEL
Polis iki günde 3 bin 310 sürücü ve yolcuya emniyet kemeri cezası kesti
Polis iki günde 3 bin 310 sürücü ve yolcuya emniyet kemeri cezası kesti

EGM'den yapılan açıklamaya göre, ülke genelinde 9-10 Ekim'de sivil ihbar ekip, yaya personeli ve resmi ekiplerin katılımıyla, kırmızı ışık, cep telefonu, emniyet kemeri ve çocuk bağlama sistemi kullanımına yönelik eş zamanlı denetim yapıldı.

Uygulamalarda, 3 bin 29 sürücü kırmızı ışık kuralını ihlal etmekten, 3 bin 310 sürücü ve yolcu emniyet kemeri, çocuk bağlama sistemi kullanmamaktan, 1627 sürücü seyir halinde cep telefonu kullanmaktan işlem gördü.

Öte yandan, 6-8 Ekim'deki emniyet kemeri ve çocuk bağlama sistemlerinin kullanımına yönelik denetimlerde ise 16 bin 916 sürücünün emniyet kemeri kullanmadığı ve 98 araçta çocuk bağlama kemerinin bulunmadığı tespit edildi.

Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımına bağlı meydana gelen trafik kazalarının en aza indirilmesi ve trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla da 8-9 Ekim'de 35 bin 364 araç veya sürücü denetlendi, alkol etkisinde araç kullandığı belirlenen 1336 sürücünün belgeleri geçici olarak geri alındı. Uygulamalarda, 7 sürücünün uyuşturucu madde etkisinde araç kullandığı ve 749 sürücünün belgesinin bulunmadığı tespit edildi.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • erdem 1 ay önce Şikayet Et
  kırmızı ışıkta geçen geçene, yayalara kimse yol vermiyor, bunlar takmış emniyet kemerine emniyet kemerini takmıyorsa kendine zarar verir başkasına değil
  Cevapla
 • sedat tosun 1 ay önce Şikayet Et
  milleti avlayacağınıza bunun eğitimini verseniz!!!
  Cevapla
 • Levent 1 ay önce Şikayet Et
  Bir kaza olduğunda kendine zarar verecekleri denetleyeceklerine başkalarına zarar verecekleri denetleseler keşke.
  Cevapla
 • Haksızlık etme ! 1 ay önce Şikayet Et
  Şu kutsal meslek için ter döken insanlara haksızlık etmeyin artık ! Polisimiz işini hakkıyla yapıyor . Allah razı olsun hepsinden
  Cevapla
 • İsmail 1 ay önce Şikayet Et
  Yıl sonu yaklaşıyor. Bütçe değerlerini yakalamak lazım. Birde para lazım.
  Cevapla
 • Ali Veli 1 ay önce Şikayet Et
  Kırmızı ışıkta geçmeyene, kemer takana, alkol almayana ceza yazmıyorlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR