Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Mevlid Kandili mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kur'an-ı Kerim'in evrensel mesajlarının, Hz. Muhammed'in (S.A.V) insanlığa sunduğu erdemlerin ve onun hikmet yüklü ahlaki örnekliğinin, bütün insanlık için yegane kurtuluş yolu olduğunu belirtti.

ABONE OL
GİRİŞ 17.10.2021 10:37 GÜNCELLEME 17.10.2021 11:19 GÜNCEL
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Mevlid Kandili mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Mevlid Kandili mesajı

Erbaş, Mevlid Kandili mesajında, rahmet elçisi Hz. Muhammed'in dünyaya gelişinin yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, Allah'ın bu geceyi tüm insanlık için hayırlara vesile kılmasını diledi.

Cihanın henüz İslam nuruyla aydınlanmadığı bir devrin karanlıklarında yönünü kaybeden insanlığın Hz. Muhammed'in dünyaya teşrifiyle istikametini bulduğunu belirten Erbaş, cehaletin hüküm sürdüğü, güçsüz olanın ezildiği bir çağda Hz. Muhammed'in yol göstericiliğinin, hayatın akışını, ilimden, adaletten, merhametten ve iyilikten yana değiştirdiğini ifade etti.

Hz. Muhammed'in iyilik ile fazilette, hak ve hakikati bilmede insanlığa rehber olduğunu vurgulayan Erbaş, şunları kaydetti:

"Onun Kur'an-ı Kerim'in eşsiz ilkeleriyle şekillenen hayatı, ahlaki değerlerle kendini yeniden inşa etmek ve istikamet üzere yaşamak isteyenler için en sağlam kılavuzdur. Bu kılavuzdan uzak kalan insanlık, bugün tarihinin en zorlu dönemlerinden birini yaşamaktadır. Ahlaki ve hukuki değerlerin alabildiğine ötelendiği bir çağda huzur ve güven kaybolmuştur.

Mevlid Kandili namazı nasıl kılınır? Kandil gecesi yapılacak ibadetler ve okunacak dualarMevlid Kandili namazı nasıl kılınır? Kandil gecesi yapılacak ibadetler ve okunacak dualar

Mevlid Kandili bugün idrak edilecekMevlid Kandili bugün idrak edilecek

Küresel sorunların cenderesindeki insanlık, sesini nesiller ötesine ulaştıracak çağlar üstü bir soluğun sahibi olarak Hz. Peygamber'in getirdiği değerlere muhtaçtır. Böyle bir zamanda nereye doğru yol aldığımızı bilmek, bu yolda önümüze çıkan engelleri tanımak ve zorlukların üstesinden gelecek güç ve cesareti kazanmak, ancak Kur'an-ı Kerim'in eşsiz rehberliği ve Hz. Peygamber'in emsalsiz örnekliği ile mümkün olacaktır. Hiç şüphesiz Kur'an-ı Kerim'in evrensel mesajları, Peygamberimizin insanlığa sunduğu erdemler ve onun hikmet yüklü ahlaki örnekliği, bütün insanlık için yegane kurtuluş yoldur. Bu duygu ve düşüncelerle başta dünyanın çeşitli bölgelerinde zulüm ve yoklukla mücadele eden kardeşlerimiz olmak üzere milletimizin ve İslam aleminin Mevlid gecesini tebrik ediyor, veladet-i Nebi'nin insanlığın muhtaç olduğu barış, huzur ve kardeşlik iklimine vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum."

İlahiyatçı Yazar Adnan Şensoy'dan Mevlid Kandili için öneriler;

 

KAYNAK : AA
YORUMLAR 4
 • dünya 7 ay önce Şikayet Et
  Kandil diye birşeyin olmadığını bu insanlara anlatın artık.
  Cevapla
 • dünya 7 ay önce Şikayet Et
  cahil çocuk ademoğlu araştır ondan sonra hakaret et
  Cevapla
 • ademoglu- 7 ay önce Şikayet Et
  aglama durarina git begenmiyorsan
  Cevapla
 • Hasan 7 ay önce Şikayet Et
  Doğruda sayın başkan Allah 600 sayfalık kitabı kime neden gönderdi.. Bize bir mesaj yok mu...
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR