Vali Yerlikaya duyurdu: Motokurye hizmeti durduruldu

İstanbul Valiliği, lodos fırtınası nedeniyle bu akşam saat 23.00'ten yarın saat 18.00'e kadar, başta motokuryelik hizmeti yapan araçlar olmak üzere, motosiklet ve elektrikli scooterların trafiğe çıkmasına müsaade edilmeyeceğini duyurdu.

ABONE OL
GİRİŞ 29.11.2021 22:27 GÜNCELLEME 29.11.2021 22:45 GÜNCEL
Vali Yerlikaya duyurdu: Motokurye hizmeti durduruldu
Vali Yerlikaya duyurdu: Motokurye hizmeti durduruldu

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, İstanbul'da hayatı olumsuz yönde etkileyen lodos fırtınası nedeniyle motosiklet kazalarının önlenmesi, trafik seyir ve can güvenliğinin korunması açısından karar alındığı bildirildi.

Bu karar doğrultusunda bu akşam saat 23.00'ten yarın saat 18.00'e kadar başta motokuryelik hizmeti yapan araçlar olmak üzere, motosiklet ve elektrikli scooter araçlarının trafiğe çıkmalarına müsaade edilmeyeceği belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bu karar; özellikle yaz kış demeden büyük bir özveriyle çalışarak, hayatımızı kolaylaştıran motokuryelerimizin can ve mal güvenliklerini korumak amacıyla alınmıştır. Bu araçları kullanan hemşehrilerimizin alınan karara hassasiyetle uymaları büyük önem arz etmektedir."

GETİR HİZMETLERE ARA VERMİŞTİ

Getir, başta İstanbul olmak üzere fırtına nedeniyle bazı kentlerde motosikletli teslimat servislerini durdurduğunu duyurmuştu.

Getir'den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Fırtına nedeniyle yollar motokuryelerimiz için tehlikeli. Şu anda İstanbul'daki bütün motosikletli teslimat hizmetlerimizi durdurduk, sadece araçlarımızda sınırlı hizmet verebiliyoruz. Hava muhalefeti sebebiyle diğer illerde etkilenen bölgelerde de hizmetimize ara verdik. Motokuryelerimizin güvenliği için aldığımız bu önlem dolayısıyla siparişlerinizdeki yaşanabilecek gecikme ve iptaller için anlayışınızı rica ediyoruz.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 32 TÜMÜ
 • Ali öztok 1 ay önce Şikayet Et
  Bencede uymasi gerekiyor cunku hersey para degil ben dun kamyonetle giderken bile ruzgardan arabayi zor zapdettim
  Cevapla
 • Kadirovic 1 ay önce Şikayet Et
  Peki restorant lar da günlük ücret karşılığı çalışan kurye ler ne olacak? Onların parasını kim verecek?
  Cevapla
 • Sakin 1 ay önce Şikayet Et
  Ulan dininiz imanınız para olmuş.
  Cevapla
 • Kurye 1 ay önce Şikayet Et
  Valiliğe göre hava hoş (!)
  Cevapla
 • Tolga Ertek 1 ay önce Şikayet Et
  kimse buna uymaz
  Cevapla
 • Seçki 1 ay önce Şikayet Et
  Moto kurye demişken, sokaklarda, özellikle gece çok ses çıkartıyorlar, bunların eksozları patlaksa yaptırılsın. Ayrıca elektrikli olan modeller yaygınlaştırılmalı, hem yakıttan tasarruf olur, hem de sessiz olurlar.
  Cevapla
 • Caner 1 ay önce Şikayet Et
  Eksozu bilerek deliyorlar. Sebebide racing motor gibi ses çıkardıklarınız zannetmeleri ve havaya girmeleri. Ama işte diyorumya zannetmeleri, beyin olsa o sesle bu sesin bir olmadığını anlamaları lazım. Ayrıca patlak eksozlu abart eksozlu motor araç görürseniz 155 arayın ve şikayet edin.
  Cevapla
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  Aynı kanıdayım gece cok ses yapıyorlar
  Cevapla
 • Sedat 1 ay önce Şikayet Et
  İsabetli karar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR