Doğal gaz tüketim desteği ne kadar? Nasıl başvuru yapılır, kimler alabilir?

Kabine Toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, doğal gaz desteğinin 900 lira ile 2.500 lira arasında olacağını söyledi. Peki doğal gaz desteği başvurusu nasıl yapılır?

ABONE OL
GİRİŞ 06.10.2022 16:16 GÜNCELLEME 06.10.2022 16:16 GÜNCEL
Doğal gaz tüketim desteği ne kadar? Nasıl başvuru yapılır, kimler alabilir?
Doğal gaz tüketim desteği ne kadar? Nasıl başvuru yapılır, kimler alabilir?

Havaların soğumasıyla birlikte vatandaşın içini ısıtacak haber geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğalgaz Tüketim Desteğinin artırıldığını açıklayarak bu tutarın ihtiyaç sahibi hanelere verileceğini belirtti. 

Elektrik yardımı başvuruları başladı! Elektrik desteği başvuru şartları ve ekranı!Elektrik yardımı başvuruları başladı! Elektrik desteği başvuru şartları ve ekranı!

DOĞAL GAZ TÜKETİM DESTEĞİ ÜCRETİ ZAMLANDI!

Doğal gaz Tüketim Desteği’nde tutar artırıldı. Mevcut 415- 1.150 TL olan destek miktarı 900 TL – 2.500 TL olacak şekilde düzenlendi.

DOĞALGAZ YARDIMI ÖDEMESİ NE ZAMAN?

Isıl harita baz alınarak belirlenen tutarlar ödeme dönemlerine göre iki eşit taksitte gerçekleştirilecek olup birinci ödeme dönemi Mart/Nisan ve ikinci ödeme dönemi ise Ekim/Kasım'dır.

DOĞALGAZ YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Sosyal Yardım Başvurunuza ilişkin nihai iş ve işlemler resmi ikametgahınızın bulunduğu(Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nde kayıtlı güncel ikametgahınızın bulunduğu) İl/İlçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından yürütülecektir.

Sosyal Yardım Başvurunuzun değerlendirilmesi için ikametgah adresinizin güncel olması gerekmektedir.

Başvuran kişinin :

 • Adresinin yurtdışı olması

 • Adres gizliliği kararının olması

 • 18 yaşından küçük olması

 • T.C. Vatandaşlığının olmaması

Son 15 gün içerisinde hanenizden herhangi bir Sosyal Yardım Başvurusu bulunması durumlarında e-Devlet Sosyal Yardım Başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru süreçleri e-devlet üzerinden takip edilebilecektir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Destekten yararlanmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden gerekli bilgiler doldurarak başvuru işlemlerini tamamlamış oluyorlar. Başvuruların değerlendirme işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte de şartlar uygunsa ödemeler gerçekleştiriliyor.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık
YORUMLAR 13 TÜMÜ
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Kısacası Suriyeli, olman lazım
  Cevapla
 • Ali 5 ay önce Şikayet Et
  Zeka yaşın ka. IQ testi aptırdınmı
  Cevapla
 • Çarşı 5 ay önce Şikayet Et
  Oku be adam ! Uydurma..
  Cevapla
 • Misfir 5 ay önce Şikayet Et
  benim bir tanıdığımın 4 dairesi var. Evler babasının üzerine ve o evlerden birinde oturuyor bu yardımları hiç es geçmiyor iştende çıktı adam beleş yaşıyor :D bu sadece örneklerden biri destek yerine fiyatlar konusunda neler yapılabilir bu yönde kafa yorsalar keşke
  Cevapla
 • misafir 5 ay önce Şikayet Et
  haramı helali bilmeyen kişiler hesabını ahirette verecek
  Cevapla
 • ottoman 5 ay önce Şikayet Et
  bu güne kadar müracaat edipte alan arkadaşa raslamadım
  Cevapla
 • ORHAN KIRCILOĞLU 5 ay önce Şikayet Et
  Adresinin yurtdışı olması Adres gizliliği kararının olması 18 yaşından küçük olması T.C. Vatandaşlığının olmaması Son 15 gün içerisinde hanenizden herhangi bir Sosyal Yardım Başvurusu bulunması durumlarında e-Devlet Sosyal Yardım Başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır. çay bile demli olsa devletten bileceksiniz. e devlete girip baksaydınız ne olduğunu / olmadığını anlardınız
  Cevapla
 • Bir Dost 5 ay önce Şikayet Et
  Ya herkes yanlış anlamış. T.C vatandaşı değilsen ve adresin yurt dışında ise başvuramazsın diyor. Lütfen önce okuyalım sonra yorum yapalım...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR