TTB Başkanı Fincancı'ya şehit ailesinden tepki

Bayburtlu şehit Mete Okur'un ağabeyi Fehim Okur, Türk Silahlı Kuvvetlerini hedef alarak 'kimyasal silah' kullandığını iddia eden Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı'ya tepki gösterdi.

ABONE OL
GİRİŞ 27.10.2022 14:36 GÜNCELLEME 27.10.2022 14:38 GÜNCEL
TTB Başkanı Fincancı'ya şehit ailesinden tepki
TTB Başkanı Fincancı'ya şehit ailesinden tepki

Sosyal medya hesabından bir video yayımlayan Fehim Okur, Türk ordusunun şanlı ve şerefli bir ordu olduğunu söyleyerek, Fincancı'yı yaptığı açıklamadan dolayı kınadı. Okur, Fincancı'yı istifaya çağıran videosunda şu ifadelere yer verdi:

"O MAKAMI TERK EDECEKSİN"

"Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin teröristler üzerinde sözde kimyasal silah kullandığını iddia ediyor. O da biliyor, dünya da biliyor Türk ordusu şanı, şerefi en yüksek ordudur. Şebnem Korur Fincancı, eğer birilerini destekleyeceksen o makamları terk edeceksin, bırakacaksın, istifa edeceksin, gideceksin o dağdaki kardeşlerinle beraber olacaksın, onları orada destekleyeceksin."

Sosyal medyada "Şebnem Korur Fincancı yalnız değildir" adıyla paylaşım yapan ve Fincancı'ya destek verenlere de sert çıkışan Okur, "Türk ordusuna hiç kimse iftira atamaz. Sosyal medyada Şebnem Korur Fincancı yalnız değilmiş diye haberler yapılıyor, destek çıkılıyor. Bizim şehitlerimiz mi yalnız, şehitlerimizin sahibi Allah. Önce Allah, sonra biz. Bir an önce istifa et, yerinde durma" şeklinde konuştu.

KAYNAK : İHA
ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 4
 • zafer gülten 1 yıl önce Şikayet Et
  eğer kimyasal silah kullanılsaydı şimdiye kadar pkk diye birşey kalmamıştı,tam aksine ne yazık askerimiz değil kimyasal kullanmak,teörisle karşılaştığı zaman emir almadan ateş bile açamıyor,takip edemiyor.
  Cevapla
 • dadaş 1 yıl önce Şikayet Et
  bu kadını oğlu kızı kardeşi yokmu bir terörist onları öldürse böyle konuşabilirmi. bu kadını vatandaşlıktan çıkarıp sınırdışı etmeliyiz
  Cevapla
 • fahri 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah Şehidimizn makamını yüksek eylesin, ağabeyinden de razı olsun. Bu aşağılık tayfayı da kahretsin, perişan etsin!
  Cevapla
 • TR 54 - Sakarya 1 yıl önce Şikayet Et
  Amin Amin Amin...
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR