Son Dakika: Türkiye'den İsveç ve Finlandiya kararı!

Son dakika haberi... Ankara'nın talebi üzerine Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasındaki üçlü mekanizma toplantısı süresiz şekilde iptal edildi. Bir sonraki toplantı Şubat ayında Brüksel'de yapılacaktı.

ABONE OL
GİRİŞ 24.01.2023 17:51 GÜNCELLEME 24.01.2023 18:09 GÜNCEL
Son Dakika: Türkiye'den İsveç ve Finlandiya kararı!
Son Dakika: Türkiye'den İsveç ve Finlandiya kararı!

23 Ocak Pazartesi günü Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslenişinde İsveç'teki skandallar serisine çok sert sözlerle karşılık vermişti.

İSVEÇ'TE KUR'AN-I KERİM'İN YAKILMASI

"Şu anda üzerinde hassasiyetle durmam gereken konu, İsveç'in NATO üyeliği başvurusuyla başlayan ve bir esfeli safilinin, mukaddes kitabımız Kur'an-ı Kerim mushafını yakmasına kadar varan hadiselerdir." diye devam eden Başkan Erdoğan, İslam dininin, Hazreti Muhammed'in vasıtasıyla ilk müjdelendiği günden beri Ebu Cehil'in sembolü olan pek çok husumetin, saldırının, alçaklığın hedefi olduğuna işaret etti.

"KUTSAL KİTABIMIZ RABBİMİZİN KORUMASI ALTINDA"

Başkan Erdoğan, "Buna karşılık Rabbimiz, Kur'an-ı Kerim'i kendisinin indirdiğini ve kendisinin koruyacağını kitabında açıkça hüküm altına almıştır. Müslümanlar olarak bize düşen görev, Rabbimizin koruması altındaki bu kutsal kitabımıza layık olduğu hürmeti göstermek, onun emirlerine uygun bir hayat sürmeye gayret etmektir. Her şey gibi İslam'la müşerref olarak Kur'an-ı Kerim'in aydınlığına kavuşmak da bir nasip işidir." dedi.

Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş
YORUMLAR 135 TÜMÜ
 • Hakdavası 9 saat önce Şikayet Et
  Polis eşliğinde üstelik İsveç polisinin koruması altında,İsveç te bir Danimarkalı ucube , Kur'an yakıyor.bu İsveç hükümetinin de bu ucubeye destek verdiğini gösterir.ben her zaman diyorum , kâfirlere ayrıcalık tanimamamiz lazım ama dinliyen yok
  Cevapla
 • Misafir 1 gün önce Şikayet Et
  çok beyendim sağolsunlar
  Cevapla
 • Misafir 4 gün önce Şikayet Et
  doğru karar alınmış
  Cevapla
 • Türk 4 gün önce Şikayet Et
  Askıya felan almayalım... Direkt VETO edelim...
  Cevapla
 • n ayır olamaz 4 gün önce Şikayet Et
  bir arkadaş bize düşen beddua etmek yazmış kötülük istemek iyi bişey değil Allah hidayete erdirsin denir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR