Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında 4 Emniyet görevlisi gözaltına alındı

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne ilişkin iddialarda adı geçen ve İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan Ankara İl Emniyet Müdürlüğünde görevli 4 kamu görevlisi gözaltına alındı.

ABONE OL
GİRİŞ 15.05.2024 16:00 GÜNCELLEME 15.05.2024 16:55 GÜNCEL
Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında 4 Emniyet görevlisi gözaltına alındı
Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında 4 Emniyet görevlisi gözaltına alındı

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında Ankara 32’inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 61 sanığın yargılanması devam ediyor. Suç örgütü ile ilgili iddialarda adı geçen ve Ayhan Bora Kaplan'ın avukatı ile buluştukları iddiası sosyal medyada yer alan Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Gökay Öner ve Şube Müdür Yardımcısı Şevket Demircan, İçişleri Bakanlığı tarafından geçen hafta görevden uzaklaştırıldı. İddialarla ilgili mülkiye müfettişleri tarafından başlatılan idari soruşturma sürüyor.

4 EMNİYET GÖREVLİSİ GÖZALTINA ALINDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da iddialar üzerine 'Suç işlemek için anlaşmak', 'Adil yargılamayı ve tanığı etkilemeye teşebbüs', 'Görevi kötüye kullanma' ve 'Suçluyu kayırma' suçlarından resen soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında dün 3 polis müdürü ve komiser U.G.'nin ikametlerinde arama yapıldı. Aramalarda bazı dijital materyallere el konuldu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bugün 4 isim hakkında gözaltı kararı verdi ve şüpheliler gözaltına alındı. Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, "Gizli tanık S.S.'nin ifadesinde geçen iddialarla ilgili Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görev yapan 4 kamu görevlisi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca gözaltı kararı verilmiş olup, gözaltı kararı icra edilmiştir. Soruşturma işlemleri titizlikle yürütülmektedir" denildi. 

3 emniyet görevlisine soruşturma!3 emniyet görevlisine soruşturma!

Yeni 17-25 Aralık mı? Ankara Emniyeti'nde AK Parti'ye kumpas iddiasıYeni 17-25 Aralık mı? Ankara Emniyeti'nde AK Parti'ye kumpas iddiası

Bakanlık duyurdu! Ankara Emniyeti'nde üst düzey görevden almalar...Bakanlık duyurdu! Ankara Emniyeti'nde üst düzey görevden almalar...

KAYNAK : AA
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 53 TÜMÜ
 • Misafir 5 gün önce Şikayet Et
  Bu mel'unlar mutlaka konuşturulmalı ve abd'ye nota verilmeli.
  Cevapla
 • misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Mutlaka abd nin kontrolündedir. Mutlaka fetö ile teması vardır.
  Cevapla
 • sdf 1 hafta önce Şikayet Et
  CMBM Ser cephesi istihbarat örgütlerinin ilk harfleri. Uzun olmasın Örtülü ihtilal yaptırmak istiyorlar. İçerideki piyonlarıla. Satılmış 1 Dolarlık ucuz mahluklarıyla.
  Cevapla
 • Nuri 1 hafta önce Şikayet Et
  Rabbım vatan hainlerine fırsat vermesin Cumhurbaşkanımızın ve hükümetiöizin yar ve yardımcısı olsun
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  EMNİYET GÖREVİNİ YAPMIYOR ihbar yapıyorsun geçiştiriyorlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR