FETÖ elebaşı Gülen'in ölüsü Türkiye'ye getirilecek mi? Ankara adresi gösterdi

Terör örgütü FETÖ elebaşı Gülen'in öldüğüne dair iddialar sosyal medyada gündem olmuştu. Pensilvanya’daki çiftliğinin tamamen boşaltılmış olması da bu söylentileri güçlendirmişti. Terörist Gülen hakkında yeni iddialar gelmeye devam ediyor.

ABONE OL
GİRİŞ 11.06.2024 10:05 GÜNCELLEME 11.06.2024 10:25 GÜNCEL
FETÖ elebaşı Gülen'in ölüsü Türkiye'ye getirilecek mi? Ankara adresi gösterdi
FETÖ elebaşı Gülen'in ölüsü Türkiye'ye getirilecek mi? Ankara adresi gösterdi

Pensilvanya'daki terör çiftliğinde olup olmadığı tartışılan ve son dönemde çok hasta olduğu anlaşılan terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in videoaları yayınlandı. Örgüt, Gülen'in öldüğü iddialarının ardından başlayan itiraf furyasını durdurmaya çalışsa da başarılı olamadı.

HANDE FIRAT'TAN DİKKAT ÇEKEN YAZI

Hürriyet Gazetesi Yazarı Hande Fırat, FETÖ elebaşı Gülen hakkında dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Terör örgütü FETÖ içindeki büyük kavgaya değinen Fırat, elebaşı Gülen'in aynı eyalette olduğunu sadece yer değiştirdiğini belirtti.Fırat ayrıca, FETÖ elebaşının ölmesi durumunda Türkiye'ye getirilip getirilmeyeceği konusunda Ankara'nın tavrını açıkladı.

Hande Fırat'ın yazısındaki ilgili bölüm şu şekilde;

FETÖ ELEBAŞI GÜLEN’İN SON VİDEOSU VE ÖRGÜT İÇİNDEKİ KAVGA

Baktılar sadece fotoğraf paylaşarak olmuyor, “öldü” söylentisi aldı başını gitti, konuşmalarının sık sık kesildiği yani montajlandığı bir video dolaşıma sokuldu. Ancak FETÖ elebaşının sağlığının iyi olmadığı bu videodan da anlaşılıyor. Sadece şeker değil, hem demans hem de böbrek hastası. Edindiğim bilgilere göre, hastalıkları nedeniyle zamanının çoğunu uyuyarak geçiriyor. Gelelim diğer bilgilere...

ÇİFTLİKTEN ‘BÜYÜ, ÜÇ HARFLİLER’ GEREKÇESİYLE AYRILMA

-Pensilvanya’daki çiftlikten Mustafa Özcan, Cevdet Türkyolu, Abdullah Aymaz gibi isimlerin de kandırması ve biraz da kendi isteği ile ayrıldı. Gerekçe ise büyü, üç harflilerin geldiği, sağlığının daha iyi olacağı, takip edildiği...

FETÖ ELEBAŞI NEREDE

-Başka ülke ya da başka bir eyalette değil. Aynı eyalette yer değiştirdi.

-CIA’in güvenli evinde olduğu iddiası da doğru değil.

KAVGA BÜYÜK

-Örgüt içinde kavga büyük. Fethullah Gülen artık yönetemiyor. Hem her haziran ayında örgüt içinde yapılan atamalar nedeniyle hem de mal varlığı ve para nedeniyle...

-Yeğeni örgüte adeta bayrak açtı. O kadar ki Türkiye’ye gelip yaşananları anlatmak istediğini bile söyledi. Aslında artık kamuya açık yaptığı itiraflarının devam eden dava dosyalarına da girmesi gerekiyor.

-Artık mesele örgütün Gülen sonrasında nasıl yönetileceğinde.... Kavga büyük olduğu için örgütün bölünebileceğini söyleyenler de var. Örgüt o kadar karışmış durumda ki bazı hesaplarca ya da kişilerce “hâlâ çok etkililer” spekülasyonu da yersiz. Bu durum terör örgütüne artık sahip olmadığı bir gücü verme çabası.

-Gülen ölürse Türkiye’ye getirileceği iddiasına gelince; bu da doğru değil.  Ankara’ya göre kendisini koruyan kollayan ülkenin topraklarında gömülecek.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 277 TÜMÜ
 • temizlikçi 1 gün önce Şikayet Et
  yav yeterki ölsün, nereye gömüleceği umurumda değil.
  Cevapla
 • Sinan Can 1 gün önce Şikayet Et
  Atın leşini köpeklere, gerçi onlar da yemez ya.
  Cevapla
 • Misafir 1 gün önce Şikayet Et
  getirirler,bizler ölduktenten sonra abd burada bi evliya yatıyor deyip posasınıda kullanır.
  Cevapla
 • Özcan 1 gün önce Şikayet Et
  Adamin evini niye boşaltsinlar bin laden gibi daha yilarca önceden çekilmiş videolrini paylaşacaklar ölmemiş gibi sonrada okyanusa atacaklar
  Cevapla
 • başgan 1 gün önce Şikayet Et
  Bu topraklara gomulmesine musade ederseniz hakkımız haramdır...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR