ABD ile F-16 sözleşmesi imzalandı! Türkiye'den korsan seçime tepki: Erteleme yetmez!

MSB kaynakları, ABD'den F-16 tedariki için imzaların atıldığını, heyetler arasında görüşmelerin devam ettiğini açıkladı. Kaynaklardan yapılan açıklamada, Suriye'deki sözde seçimin ertelenmesinin yeterli olmadığı da vurgulandı.

ABONE OL
GİRİŞ 13.06.2024 12:03 GÜNCELLEME 13.06.2024 12:28 GÜNCEL
ABD ile F-16 sözleşmesi imzalandı! Türkiye'den korsan seçime tepki: Erteleme yetmez!
ABD ile F-16 sözleşmesi imzalandı! Türkiye'den korsan seçime tepki: Erteleme yetmez!

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirme toplantısında ABD'den alınacak F-16'larla ilgili sözleşmelerin imzalandığı duyuruldu.

ABD'YLE F-16 TEDARİKİ İÇİN İMZALAR ATILDI

"Sözleşmeler imzalanmıştır. Detayları üzerindeki çalışmalar karışlıklı heyetler arasında görüşmeler vasıtasıyla sürdürülmektedir. Detaylar, üzerinde verilecek kararlar sonrasında ortaya çıkacak ayrıntılar bilahare kamuoyu ile paylaşılacaktır."

ABD: Türkiye F-16 satış kabul mektubunu imzaladı!ABD: Türkiye F-16 satış kabul mektubunu imzaladı!

PKK'NIN SURİYE'DEKİ SÖZDE SEÇİMLERİ

Bakanlık kaynakları, terör örgütü PKK/PYD/YPG/SDG'nin Suriye'nin kuzeyinde yapmayı planladığı ve ertelediği duyurduğu sözde yerel seçimlerle ilgili olarak şunları kaydetti:

"Daha önce Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bakanımız bu seçimlerin yapılmaması noktasında gerekli uyarıları yapmıştı. Bu sözde seçimlerin ertelemeden ziyade tamamen iptal edilmesi gerektiği konusunda uyarmıştık. Terör örgütü tarafından yapılmak istenen bu sözde seçimler BM Güvenlik Konseyi'nin 2254 sayılı kararına, Suriye'nin toprak bütünlüğüne aykırıdır. Ertelenmesi değil tamamen iptal edilmesi uyarımızı yineliyoruz."

YPG Suriye'de yasa dışı seçimi ertelediYPG Suriye'de yasa dışı seçimi erteledi

ABD'nin bu adımına dikkat! Türkiye sınırında sinsi oyunABD'nin bu adımına dikkat! Türkiye sınırında sinsi oyun

TERÖRLE MÜCADELE VE SINIR GÜVENLİĞİ

MSB, son bir haftada 30, yılbaşından bugüne kadar ise 531’i Irak’ın, 650’si Suriye’nin kuzeyinde olmak üzere 1181 terörist etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Bakanlık kaynakları hudut güvenliği ile ilişkin insan kaçakçılarının reklamlarının yer aldığı görüntüler üzerindeki iddiaları yalanladı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Hudutlarımızla ilgili daha önce de karşılaştığımız gibi yeri, zamanı ve hangi ülkeden olduğu belli olmayan ve insan kaçakçılarının reklamlarını da içeren görüntüler üzerinden asılsız iddialar ortaya atılmaktadır. Yurt içinde gördüğü her yabancıyı hudutlardan yasa dışı yollarla ülkemize gelmiş zanneden veya kasıtlı olarak bu algıyı oluşturmaya çalışanlar, en büyük saygısızlığı büyük bir kahramanlık ve fedakârlıkla 7 gün 24 saat esasına göre sınırlarımızı koruyan 60 bin Mehmetçiğimize yapmakta ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne iftira atmaktadır. Sınırlarımızın güvenliğinden emin olmak isteyen herkesi hudutlarımızda misafir etmekten büyük memnuniyet duyacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz. Cumhuriyet tarihimizin en etkin tedbirleri ve çok yönlü güvenlik sistemleriyle kesintisiz bir şekilde korunan hudutlarımızda 210’u son bir haftada olmak üzere, 01 Ocak’tan bugüne kadar yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 5 bin 215 şahıs yakalanmıştır. Son bir haftada engellenen 1344 şahıs ile birlikte bu yıl içerisinde engellenen kişi sayısı 59.636 olmuştur."

KAYNAK : Haber7
Kadriye Ebrar Etirli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Kadriye Ebrar Etirli

Editör Hakkında

2000 yılında İstanbul'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik' bölümünde henüz okurken HaberAnkara ve AnkaraMasası'nda çalıştı. 2022 yılındaki mezuniyetinin ardından Beyaz TV'de 'Haber Editörü' pozisyonunda görev aldı. 2024 yılının Şubat ayından itibaren Haber7'deki Gündem Editörü kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 47 TÜMÜ
 • Aydın 1 ay önce Şikayet Et
  Kendin yapmadan rahat edemezsin. Devlet gerekirse bağış toplasın devasa uçak gemileri ve jetler yapmak için fabrika kursun. Dişimizden tırnağımızdan arttırıp verelim
  Cevapla
 • Aslan 52 1 ay önce Şikayet Et
  soyları kurusun
  Cevapla
 • Erhan 1 ay önce Şikayet Et
  Rahmetli Erbakan yaklaşımı uygulanmalı "ABD ne istediyse tersini yaptım"
  Cevapla
 • Kul insan 1 ay önce Şikayet Et
  Amerika bizi oyalıyor. Türkiye, şeytan Amerika İngiltere tarafından çekildikçe içe çekiyorlar. Bunu görüyoruz, etrafımızda onlarca Amerikan İngliz Rus askeri üsleri var. Bunların hepsi Yahudilerin çıkarları için oradalar. Amerika İngiltere Avrupa çöküyor ve çökerken kuduz köpekler gibi saldırıyor saldıracaklar. İsrail Ukrayna Yunanistan yem. Savaş düzenini alalım Milletçe.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Ya siz unuttunuz galiba F 35 olayını paramızı bile gaspetti abd şimdi hala abd ye güveniyorsuniz dimi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR