Bakanlık, Atatürk’ün 6 orijinal imzasını paylaştı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Atatürk'ün Harf İnkılabı ile Soyadı Kanunu'ndan sonra kullanmaya başladığı ve öncesinde kullandığı orijinal imzalarını paylaştı.

ABONE OL
GİRİŞ 13.06.2024 17:01 GÜNCELLEME 13.06.2024 17:51 GÜNCEL
Bakanlık, Atatürk’ün 6 orijinal imzasını paylaştı
Bakanlık, Atatürk’ün 6 orijinal imzasını paylaştı

Milli Savunma Bakanlığı'nda düzenlenen haftalık basın bilgilendirme toplantısının ardından, Mustafa Kemal Atatürk'ün imzalarına ilişkin açıklama yapıldı.

Bakanlık yetkililerince yapılan açıklamada, Atatürk'ün imzalarının dolaşımdakilerden farklı olduğu, orijinal imzaların ise resmi belgelerde yer aldığı anlatıldı.

Atatürk’ün 6 orijinal imzası

Yetkililer, Atatürk'ün 6 farklı orijinal imzasının yer aldığı fotoğrafları da basın mensupları ile paylaştı.

Fotoğraflarda, Mustafa Kemal Atatürk'ün, 1915'te Anafartalar Grup Komutanıyken, 1919'da Temsil Heyeti Başkanıyken, 1921'de Sakarya Meydan Muharebesi Zaferi'nden sonra, 1922'de Başkomutan olarak Büyük Taarruz'dan sonra, 1928'de Harf İnkılabı'ndan sonra ve 1934'te Soyadı Kanunu'ndan sonra kullandığı orijinal imzaları yer aldı.

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 4
 • malatya balabanlı 4 hafta önce Şikayet Et
  Her meselemiz çözüldü bu kaldı bilsek ne olacak bilmesek ne olacak .
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  helal olsun çok ihtiyacımız vardı görmeye
  Cevapla
 • Muhammed 1 ay önce Şikayet Et
  Tek ulu önder HZ. MUHAMMED MUSTAFA SAV
  Cevapla
 • Sahin 4 hafta önce Şikayet Et
  Kral sin
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR