Kirpikleri uzatmak için bitkisel öneriler

Uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmak istiyorsanız yapacağınız işlem çok basit. İşte evde bitkisel yöntemlerle kirpik uzatmanın yolları...

ABONE OL
GİRİŞ 04.12.2017 08:07 GÜNCELLEME 04.12.2017 10:31 Güzellik
Kirpikleri uzatmak için bitkisel öneriler
Kirpikleri uzatmak için bitkisel öneriler

Her gün kirpiklerinize maskara sürüyorsanız bir zaman sonra dökülmeye başlar. Kimyasal yöntemler ile kirpiklerinizi geçici uzatma ya da hacimli göstermek kalıcı bir çözüm olmayacaktır. Peki bitkisel yöntemler ile kirpik nasıl uzatılır?

1-Saçlarınızın, cildinizin, tırnaklarınızın veya kaşlarınızın her zaman düzenli beslenerek sağlıklı bir görünüm kazandıracağını unutmayın. Vücudunuzun gün içerinde ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri karşıladığınızda tüm kıl köklerini güçlendirirken kirpiklerinizin uzamasına katkı sağlayabilirsiniz.

2-Kirpiklerinizi beslemenin diğer yolu ise E vitamini kullanmaktan geçer. E vitaminin kapsülünü ikiye bölüp, içinden çıkan yağı kirpik diplerinize sürün. Temiz bir kirpik fırçası ile de masaj yapın.

3- Saf zeytinyağı kullanarak da kirpiklerinizi güçlendirebilirsiniz. Pamuğun üzerine 1-2 damla zeytinyağı damlatın ve kirpik diplerinize sürün. 5 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu yöntemi 4 hafta boyunca tekrarlayın. Değişimi siz de fark edeceksiniz.

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • Semiha 2 yıl önce Şikayet Et
    Çok güzel bir site tavsiye ederim teşekkürler
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR