Karanfilin saça faydaları nelerdir?

Karanfilin sadece yemeklerde değil saç bakımında da kullanıldığını biliyor muydunuz? İşte karanfilin saça faydaları ve karanfil kürü yapımı…

ABONE OL
GİRİŞ 16.03.2018 07:55 GÜNCELLEME 16.03.2018 11:01 Güzellik
Karanfilin saça faydaları nelerdir?
Karanfilin saça faydaları nelerdir?

Saça birçok faydası olan karanfilin saçın kökünü güçlendirmesinden, hacim kazanmasına kadar birçok faydası vardır. Yemeklerde baharat olarak da tükettiğimiz karanfilin saça faydalarını ve karanfil kürünün nasıl yapıldığını sizler için araştırdık…

KARANFİLİN SAÇA FAYDALARI

1- Saç köklerini güçlendirir

Karanfil kürü ile nefes alan saç derisi saçtaki yağlanmayı, kepeği ve dökülme sorunlarını en aza indirir. Nefes alan saç derisi kendini yenileyerek saç köklerini besler ve saçlarınızı güçlendirir.

2- Yıpranan ve kırılan saçları onarır

Yıpranan ve kırılan saçların en büyük nedeni yüksek ısılı işlemler görmesidir. Saçlarınızı yıkarken kremler ile nemlendirerek kırılmaları önleyebilirsiniz. Daha kesin bir çözüm için karanfil kürünü uygulayarak saçlarınızı nemlendirebilir ve kırık oluşumunun önüne geçebilirsiniz.

3- Dökülen saçın yerine yeni saç çıkmasını sağlar

Dökülen saçların yerine yenisi çıkması için, saç köklerinin güçlü olması gerekir. Karanfilin anti-bakteriyel özelliği sayesinde saç kökleri hava alır ve dökülen saçların yerine yenisi çıkar.

4- Saçın hızlı uzamasını sağlar

Düzenli bir şekilde karanfil kürü kullanımında saçların daha güçlü ve sağlıklı olması ile saçların uzama hızı da artar.

5- Saçın daha kolay şekil almasını sağlar

Saçlara uygulanan karanfil kürü saçlarınızın şekil almasını kolaylaştırır. Böylelikle saçlarınıza şekil vermek için saatlerce vakit harcamanız gerekmez.

PEKİ KARANFİL KÜRÜ NASIL YAPILIR?

Bir su bardağı suyu kaynaması için ocağa alın, kaynamaya başladıktan sonra içine 10-15 tane karanfil atın. Bu karışımı cam bir kavanozun içine doldurun ve kapağını kapatıp 20 dakika kadar demlenmeye bırakın. Ardından karışımı spreyli bir şişenin içine doldurun ve bu suyu saç derinize sıkarak kullanın. Spreyi sıktıktan sonra saçlarınızı yıkamanıza gerek kalmaz ama yine de yıkamak isterseniz bir iki saat geçmesini ve kürün iyice saç derinize nüfuz etmesini sağlayın.

ETİKETLER

YORUMLAR 4 TÜMÜ
 • Fatma 3 ay önce Şikayet Et
  Karsnfil yağını suyun içine koyup direk saca uygulasak olur mu
  Cevapla
 • Adle 4 ay önce Şikayet Et
  Kaç gün arayla veyada gün gün mü kullanıyoruz?
  Cevapla
 • Elif 3 ay önce Şikayet Et
  2 gün arayla yapın ben kullandım çok fazla etkisini gördüm küçük saç bile çıkardı
  Cevapla
 • Semra 5 ay önce Şikayet Et
  Karanfil kürünun ne sıklıkla yapilmasi gerekir
  Cevapla
 • hale 2 yıl önce Şikayet Et
  Ben saçlarımı hem besleyip hemde yıpranmaları engellemek için patentli keratin kullanıyorum saçlarım güçlü ve sorunsuz oluyor.
  Cevapla
 • Gkn 5 ay önce Şikayet Et
  Keratini bırakınca saçlarınız sönüp matlaşıp dökülmeye başlatacak
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR