Kil maskesinin zararları nelerdir?

Son zamanlarda en çok tercih edilen kil maskesinin fazla miktarda kullanıldığında cildinizde deliklerin açılmasına sebep olduğunu biliyor muydunuz? İşte kil maskesinin cilde zararları...

ABONE OL
GİRİŞ 13.05.2018 07:00 GÜNCELLEME 14.05.2018 08:37 Güzellik
Kil maskesinin zararları nelerdir?
Kil maskesinin zararları nelerdir?

Kil,  toprağın yararlı minerallerinden ve yanardağların içinden çıkmış olan lavlardan dolayı içerisinde bolca mineral barındırır.  Antik çağlardan beri güzelleşmek için kullanılan kil maskesi, uzmanlar tarafından yapılan bir araştırmaya göre düzensiz kullanıldığında ve aşırı oranda cilde sürüldüğünde gözeneklerin fazla açılarak cilt üzerinde minik delikler açılmasına sebep olduğu ortaya çıktı. Kil maskesinin cilde bilinmeyen zararları sadece yasemin.com'da!

- Kil maskesi, uzun süre cilt üzerinde bekletildiğinde ve uygulama esnasında aşırı baskı yapıldığında tahrişe neden olabilir.

- Kil, yüzün çok fazla gerilmesine sebep olduğundan kırışıklıklara yol açar.

- Özellikle akciğer ve böbrek hastaları yüzündeki lekeleri gidermek için kullanmak istiyorsa mutlaka uzmana danışmalıdır. 

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • Merve Özoğlu 2 yıl önce Şikayet Et
    Bu tahris nasil geçer peki ? Lütfen yardımcı olun.
    Cevapla
  • Yedek 2 yıl önce Şikayet Et
    Ben bir hata yapıp kullanmıştım.Tahriş ve kızarıklıklar yüzümü sardı.Elimi Allah a açıp dua ettim geçti.Tavsiye ederim.Mutluyum...
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR