Munderm Jel ne işe yarar? Munderm Jel nasıl kullanılır? Munderm Jel fiyatı

Akne ve sivilce tedavilerinde kullanılan Munderm jel uzmanların sivilcelerle başı dertte olanlar için önerdiği aynı zamanda reçete ettiği bir kremdir. Son günlerde merak edilen Munderm jel ne işe yarar? Munderm jel nasıl kullanılır? Munderm jel cilde faydaları nelerdir? Munderm jel yan etkileri nelerdir? Öğrenmek için haberimizin detaylarına bakabilirsiniz.

ABONE OL
GİRİŞ 09.04.2020 12:00 GÜNCELLEME 09.04.2020 17:56 Güzellik
Munderm Jel ne işe yarar? Munderm Jel nasıl kullanılır? Munderm Jel fiyatı
Munderm Jel ne işe yarar? Munderm Jel nasıl kullanılır? Munderm Jel fiyatı

Munderm jel; çok etkili bir sivilce kremidir. Sivilceleri yok ettiği gibi sivilcelere neden olan bakterilerin cilt üzerinde yayılmasını önleyen Munderm krem, genellikle ergenlik dönemi ile beraber oluşan sivilce ve iltihaplı sivilceleri yok etmek için doktorlar tarafından reçeteye yazılır. Kullananlar tarafından yüz ve alın bölgesinde oluşan sivilceleri geçirmede çok etkili olduğu söylenen Munderm jel, düzenli kullanıldığında sadece sivilceleri değil siyah nokta özellikle yağlı görüntüye sahip siyah noktaların yok olmasında kullanılır. Munderm jel 30 gramlık tüplerde satılıyor. İçerisinde Eritromisin, İsotretinoin olan bu jel sivilcelerin yanı sıra siyah noktaların da giderilmesinde aktif rol oynar.  Kesinlikle tavsiye üzerine kullanılmaması gereken bu jel, doktor kontrol sonrasında tedavi amaçlı kullanılmalıdır. Kullanıldığı taktirde farklı cilt reaksiyonlarına neden olabilir.

Munderm jel nasıl kullanılır?

MUNDERM KREM NASIL KULLANILIR?

Uzmanlar tarafından yazılan Munderm jelden olumlu ve etkili bir sonuç almak istiyorsanız 6-8 hafta düzenli şekilde kullanmanız gerekir.  Sorunlu bölgeyi güzelce temizleyin. Ardından jeli sürüp, emilmesini bekleyin. Jeli sürdükten sonra su ile temas etmemesine mutlaka özen gösterin. Gün içerisinde 2 defa sürebilirsiniz. Jeli sürdükten sonra mutlaka ellerinizi bol suyla yıkayın.

- Jeli sürdükten kısa bir süre sonra kızarma ya da tahriş ile karşı karşıya kalırsanız, nemlendirici uygulayabilirsiniz. Gün içerisinde 2 defadan fazla uygulama yapmayınız. 

Munderm jel fiyatı nedir?

MUNDERM JELİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Sivilce ve akne tedavisinde kullanılan bu jel yan etkilerini gösteren bir ilaçtır. İçerisinde bulunan maddeler bazı kişilerde alerjik reaksiyon oluşturarak tahriş, kızarıklık ya da daha farklı belirtilerle kendini gösterebilir. Yapılan araştırmalara göre Munderm jelin kullanımı 12 haftayı kesinlikle geçmemelidir. Uzman doktorunuza belirtilerden biriyle karşılaştığınızda mutlaka söylemelisiniz.

Yutkunma zorluğu, boğazda tahriş hissi, ağızda ve dudaklarda aniden şişme, kaşıntılı isilik gibi alerjik belirtiler görülebilir.

munderm jel yan etkileri var mıdır

Jeli sürdüğünüz bölgede soyulma, kızarıklık, bölgede ağrı, kaşıntı, cilt hassasiyeti, ciltte yanma hissi, uygulama yerinde batma hissi, ciltte kuruluk gibi durumlarla karşı karşıya gelebilirsiniz.

Ciltte renk değişikliği, renginin soluk olması, aşırı ishal ve geçmeyen şişlik gibi yan etkiler bu kremi kullananlar tarafından karşı karşıya kaldıkları bir durumdur. 

MUNDERM JELİN FİYATI NEDİR?

Munderm jel kremin 2020 fiyatı 22.73 TL'dir.

ETİKETLER

YORUMLAR 8 TÜMÜ
 • Gözde 4 ay önce Şikayet Et
  Ben bayandır kulaniyorum baya iyi bir kırem ama bir müddet kualnamdiginda yine sivilcem çıkıyo bunu nasıl önliye bilirim?
  Cevapla
 • Sema 4 ay önce Şikayet Et
  Jeli sürdükten sonra yüzünüzün güneş görmemesi gerekiyor yoksa yuzunuzde yanıklar oluşabilir Bana Dr akşam uyumadan önce sürüp sabah yikamami söylemişti normalde de sivilce kremleri genellikle böyle kullanıliyor
  Cevapla
 • Zeynep 4 ay önce Şikayet Et
  Ben şuan kulanıyorum doktorum yazdı yüzüm daha çok sivilceyle doldu yanık ve soyulma var sanırsam ilk sivilceleri çıkarıp sonra yok ediyor bakalım ne olacak
  Cevapla
 • Eylul 4 ay önce Şikayet Et
  Sadece siyah nokta icin kullansam acaba olur mu ? Bir de lekeleri gideriyor mu acaba
  Cevapla
 • Merve 4 ay önce Şikayet Et
  Doktor kontrolünde kullanmak daha yararlı cildinin vereceği yan etkisi olabilir ben doktorum tarafından kullanıyorum ve 1 gün ara ile kullanıyorum her gün kullanmak cildini tahriş edebilir
  Cevapla
 • Dılara 5 ay önce Şikayet Et
  Ben kullanıyorum ve harika ne sivilce ne sıyah nokta eser yok
  Cevapla
 • Hülya 4 ay önce Şikayet Et
  Yüzümü çok yakıyor kızarıyor doktor yazdı ara verdim ama kullanmaya devam etmeli miyim?
  Cevapla
 • Gamze 4 ay önce Şikayet Et
  Peki kullandıktan sonra yanma oluyormuydu
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR