Sıla'nın konserleri iptal edildi

Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılmayacağını açıklarken “Böyle bir şovun içinde olmayacağım” diyen Sıla'ya büyük şok...

ABONE OL
GİRİŞ 11.08.2016 15:27 GÜNCELLEME 11.08.2016 17:26 KADIN
Sıla'nın konserleri iptal edildi
Sıla'nın konserleri iptal edildi

Konuya ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun 21 ve 22 Eylül'de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesinde gerçekleşmesi planlanan konserlerinin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı halkın verdiği mücadeleyi "şov" olarak nitelendirmesi nedeniyle iptal edildiği belirtildi.     

Açıklamada, 15 Temmuz'da darbecilere karşı bütün Türkiye'de onurlu bir duruş sergilendiği belirtilerek, "Tuzaklara karşı milletimizin ve millet kavramını idrak etmiş olan sanatçılarımızın sergilediği onurlu duruş ve topyekun karşı koyuş, Türk Milleti nezdinde millet olma kavramı içerisinde hak ettiği yeri bulmuştur." ifadelerine yer verildi.    

Halkın ve sanatçıların verdiği demokrasi mücadelesi sırasında bazı sanatçıların üzerine düşen vazifeyi yerine getirmediğine dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"Bu bağlamda halkımızın ülkemize sahip çıkmak için meydanlarda verdiği mücadeleyi şov olarak nitelendiren, bu onurlu duruş ve iradeyle alay eden sanatçılar da bulunmaktadır. Bu nedenle söz konusu sanatçılardan biri olan Sıla Gençoğlu’nun 21 ve 22 Eylül 2016 tarihlerinde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde yapılması düşünülen konserleri belediyemizce iptal edilmiştir."

SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM

7 Ağustos’ta Yenikapı’da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne sanat dünyasından çok sayıda isim katılmış, Sıla ise birkaç gün önce yaptığı açıklamada orada olmayacağını belirterek “Kesinlikle darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum” demişti. Bu açıklaması özellikle sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutulan Sıla, tepkilere önceki gün çıktığı alışveriş turunda yanıt verdi: “Bu konuyla ilgili izahat vermek istemiyorum. Yanlış tarafa çekmek isteyen, tabii ki yanlış tarafa çekti. Ama ben sözümün arkasındayım. Demokrasi demiyor muyuz? Ben de fikrimi, düşündüğümü söyledim işte.”

Bursa konseri de iptal oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı Bursa Kültür Sanat Turizm Vakfı'ndan yapılan açıklamada ise Sıla'nın 28 Eylül'de Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyartosunda gerçekleşmesi planlanan konserinin iptal edildiği belirtildi.
Açıklamada, konserin iptaline ilişkin "Halkımızın ülkemize sahip çıkmak için meydanlarda verdiği mücadeleyi şov olarak nitelendiren, bu onurlu duruş ve irade konusunda gerekli duyarlılığı göstermeyen sanatçılardan biri olan Sıla Gençoğlu’nun 28 Eylül 2016 tarihlerinde Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda yapılması düşünülen konserin yer tahsisi belediyemizce iptal edilmiştir." gerekçesi aktarıldı.

SUÇ DUYURUSU

Öte yandan Çağrı Dalgalı isimli bir kişi Sıla’nın açıklamalarına ilişkin Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama" iddiasıyla suç duyurusunda şarkıcı Sıla’nın Yenikapı mitingine ‘şov’ diyerek aşağıladığını kaydeden Dalgalı, "Yaşanan tüm bu olaylar karşısında büyük cesaret örneği sergileyerek, olayları bastıran Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletinin, tüm dünyanın konuştuğu ve övgüyle bahsettiği Yenikapı mitingine şov diyerek aşağılayan şüpheli hakkında şikayette bulunmak bir vatandaşlık görevi olup, şüpheli hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılması için Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir vatandaşı olarak işbu şikayette bulunma zaruretim hasıl olmuştur" ifadelerine yer verdi.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 68 TÜMÜ
 • Diriliş 4 yıl önce Şikayet Et
  Bunlara sanatçı demek saçma bunun neresi sanatçı düpe düz vatan haini şehitlerimizle alay ediyor
  Cevapla
 • emin 4 yıl önce Şikayet Et
  Vatan haini çirkin yaratık
  Cevapla
 • Misafir 4 yıl önce Şikayet Et
  Yaaa hükumete atmıştır suçu hemen, halbuki hiç kötü niyetle yapılmadı. Belki hukumetimiz son yaptığı albümünü begenmemistir, suizan etmeyelim,... :-)))
  Cevapla
 • türk 4 yıl önce Şikayet Et
  gezi parkı şov değilde milli irademi şov onu savunanlarda onun kadar cahil yada art niyetli
  Cevapla
 • HAKAN 4 yıl önce Şikayet Et
  şimdi ben sana desem ki sen bunu anlamayacak kadar kıt ve sığ düşünüyorsun dolayısıyla nöronlarında yada beyninin başka bir şeyinde bir sorun var ve bu sende düşünememe idrak edememe muhakeme yapamama gibi sorunlara yol açmış ki bu toplum içinde yaşamanı tehlikeli bir duruma sokmaktadır ve akıl hastenesinde tedavi olmanı gerektirmektedir ki toplumun ve senin sağlığın için bu şart ve kaçınılmaz bir durumdur sıla gençoğlu. şimdi bende düşüncemi söyledim ve bunun arkasındayım incelenmesi durumunda söylediklerim aynen çıkacaktır sıla gençoğlu. burdan ayrıca yetkililere de bu konuda önlem almaları için çağrı yapıyorum...
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR