Ercan Yıldırım'ın Ülkesini Arayan Gelecek kitabı çıktı

Düşünce hayatımızın önemli isimlerinden Ercan Yıldırım 11. Kitabı Ülkesini Arayan Gelecek kitabı ile okuyucunun karşısına çıktı.

ABONE OL
GİRİŞ 14.12.2019 08:56 GÜNCELLEME 14.12.2019 08:59 KİTAP
Ercan Yıldırım'ın Ülkesini Arayan Gelecek kitabı çıktı
Ercan Yıldırım'ın Ülkesini Arayan Gelecek kitabı çıktı

Yazar Ercan Yıldırım'ın Pınar yayınlarından çıkan Ülkesini Arayan Gelecek kitabı çok önemli tespitler ve çözüm önerileri sunuyor. 

 

 

"KORKULARIMIZ, KAYGILARIMIZ VE YENİLENMEK"

Düşünce hayatımız uzun yıllardır aynı meselelerin benzer konuların etrafında dönüyor. Batı medeniyetine yenilmenin, siyasi istikrarsızlıkların, iktisadi bunalımların derinleşmesiyle başta Türkiye olmak üzere İslâm âlemi ciddi zorluklar yaşıyor. Korkularımız, kaygılarımız yenilenmeyi, düşünce ve kültür hayatını zenginleştirmeyi, sorunlarımızı çözecek program tekliflerini engelliyor.

 

 

MÜSLÜMANLAR DÜNYAYA SÖZLERİNİ BİHAKKIN NASIL SÖYLEMELİ

Ercan Yıldırım “Ülkesini Arayan Gelecek” kitabında düşünce dünyasında yer bulan ve fakat siyasi kaygılarıyla yüklü bakış açısının etkisiyle yerinden edilen meseleleri ideal yönlerini esas alarak asli mecrasına yerleştirmeye çalışıyor. İslâm âleminin geçmişte Türkiye’nin öncülüğünde Batı medeniyetini gerilettiği gerçeğinden hareket eden Yıldırım, Müslümanların dünyaya sözlerini bihakkın söylemeleri için nelere dikkat edilmesi gerektiği hususunda ufuk açıcı tekliflerde bulunuyor.

BİZİ BİZ YAPAN DEĞERLER NELER?

“Ülkesini Arayan Gelecek” Türkiye’yi oluşturan nomosun asli ve bilkuvve yeriyle aktüel ve bilfiil durumunu birlikte ele alıyor. Yazar, bizi biz yapan, bizi bugünlere getiren ruhun, değerlerin, kurumların geleceği kuşatacak bir varlık göstermesi için yapılması gerekenlerin altını çiziyor. Okurunu, söz alışkanlıklarına kapılmadan sahih ve sahici olanın ancak şuur ve iradeyle mümkün olduğunu anlamaya davet ediyor.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR