Terörün Medyatikleştirilmesi - PKK Örneği

Turgay Yerlikaya'nın editörlüğünü yaptığı "Terörün Medyatikleştirilmesi - PKK Örneği" kitabı SETA tarafından kitaplaştırıldı.

ABONE OL
GİRİŞ 04.07.2020 21:15 GÜNCELLEME 04.07.2020 21:16 KİTAP
Terörün Medyatikleştirilmesi - PKK Örneği
Terörün Medyatikleştirilmesi - PKK Örneği

Terör örgütleri yaptıkları saldırıların öncesi ve sonrasında medya aracılığıyla örgütün ismini duyurma, propaganda yapma ve saldırının medya aracılığıyla geniş kitlelere yayılmasını istemektedir. 1970’lerden bu yana Türkiye’nin mücadele ettiği etnik-ayrılıkçı bir terör örgütü olan PKK’nın medyatikleştirilmesi ve medyayı kullanma biçimleri üzerine çok fazla araştırma yoktur. Elinizdeki kitabın çıkış hikayesi medya ve terör ilişkisinin farklı boyutlarını ortaya koymak ve bu alana bir katkı sunmaktır.

 

 

PKK üzerine var olan sınırlı literatürün özellikle güvenlik çalışmalarına yoğunlaşması medyatikleştirme olgusunun gözden kaçırılmasına neden olmuştur. Bu doğrultuda bir boşluğu doldurmayı amaçlayan elinizdeki kitap farklı tema ve tematikler üzerinden medya ve terör ilişkisine dair bir çerçeve sunmaktadır. Kitap, PKK’nın hem kendi medya mecralarını nasıl kullandığını ve buralarda ürettiği propaganda faaliyetlerini hem de diğer kitle iletişim araçları ile kurduğu sofistike iletişim biçimlerini açığa çıkarmaktadır. Bu anlamda sadece PKK’nın doğrudan kullandığı iletişim kaynaklarıyla sınırlı kalınmamış aynı zamanda terör örgütünün uluslararası basındaki temsillerini medyatikleştirme olgusu da irdelenmiştir.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR