Kırgızistan Manas Üniversitesi'nde 'Hatıralar Işığında Haydar Aliyev' kitabı tanıtıldı

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te faaliyet gösteren Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi'nde "Hatıralar Işığında Haydar Aliyev" kitabı tanıtıldı.

ABONE OL
GİRİŞ 22.02.2024 19:41 GÜNCELLEME 22.02.2024 20:18 KİTAP
Kırgızistan Manas Üniversitesi'nde 'Hatıralar Işığında Haydar Aliyev' kitabı tanıtıldı
Kırgızistan Manas Üniversitesi'nde 'Hatıralar Işığında Haydar Aliyev' kitabı tanıtıldı

Rektör Prof.Dr. Alpaslan Ceylan, diplomatlar, akademisyenler, diaspora temsilcileri ve öğrencilerin katıldığı, Azerbaycan’dan Yeni Çağ Medya Grubu ile Türkiye’den İpekyolu Kamu Diplomasisi Teşkilatı’nın birlikte organizasyonuyla, Kırgızistan - Türkiye Manas Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Azerbaycan Kültür Günleri etkinliğinde Etibar Babayev ve Seyfullah Türksoy’un hazırladığı “Haydar Aliyev” belgeselinden bazı bölümler de gösterildi. 

Törende konuşan Azerbaycan’ın Bişkek Konsolusu Şahin İskenderov, Seyfullah Türksoy ve Etibar Babayev’in hazırladığı Haydar Aliyev belgeseli ve kitabının çok önemli bilgiler içerdiğini, geçmişin çok değerli hatıralarını geleceğe taşıdığını dile getirdi.

Azerbaycan’ın son 33 yılındaki tarihi hadiselere ışık tutan “Hatıralar Işığında Haydar Aliyev” kitabının  yazarı Dr. Seyfullah Türksoy, Kırgızistan - Türkiye Manas Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada, bugünkü modern Azerbaycan’ın mimarı Haydar Aliyev’in Azerbaycan için olduğu kadar Türk Dünyası için de yeri doldurulamaz büyük bir devlet adamı olduğunu söyledi.

Gazeteci Etibar Babayev ve Seyfullah Türksoy’un üzerinde bir buçuk yıl çalışarak yayına hazır hale getirdiği “Türk Dünyası’nın Gururu Haydar Aliyev” belgeselinden de bazı bölümlerin ekrana getirildiği toplantıda, “Hatıralar Işığında Haydar Aliyev” kitabının imza etkinliği de gerçekleşti.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 2
  • Misafiresmez 3 ay önce Şikayet Et
    2013 yılında Üniversitenin tv stüdyosunu kurmuştuk. Bişkek, o bölgenin en güzel şehridir.
    Cevapla
  • Kenan ORUÇ 3 ay önce Şikayet Et
    Üniversitem
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR