Cemal Bolat'ın kaleminden Mihmandar 'Yol Arkadaşınız' kitabı çıktı

Cemal Bolat'ın nasihatler türünden yazdığı ve Safa Yayın-Dağıtım yayınevinden çıkan yeni kitap "Mihmandar 'Yol Arkadaşınız' " okuyucuyla buluşuyor.

ABONE OL
GİRİŞ 12.06.2024 13:01 GÜNCELLEME 12.06.2024 13:01 KİTAP
Cemal Bolat'ın kaleminden Mihmandar 'Yol Arkadaşınız' kitabı çıktı
Cemal Bolat'ın kaleminden Mihmandar 'Yol Arkadaşınız' kitabı çıktı

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat'ın nasihatler türünde yazdığı yeni kitap "Mihmandar 'Yol Arkadaşınız' " okuyucuyla buluşuyor.

Safa Yayın-Dağıtım yayınevi ile ilk baskısı Haziran ayında gerçekleştirilen eserin tanıtım yazısında "Bir sebep oluşuveriyor sizin müdahaleniz olmadan. Zamanını siz tayin etmiyorsunuz. Bütün sebeplerin müsebbibi olan Allah (c.c.) bir şey murad ediyor. Bir Müslümanın aklına, gönlüne hayrı murad ediyor ve onu bir şekilde vesile kılıyor. Bir arayışa sokuyor onu. Sonunda bir sohbet ortamında bir tanışma ortamında Müslüman olarak bir şeyler yapmalıyızın arayışı ve samimiyeti tezahür ediyor. Sonra Allah (c.c.) inananların cüz’i gayretleri ile ortaya çıkan kıvılcıma ruh veriyor ve hakkın tebliği ve ikamesi için arayışlara zemin yaratıyor. Gönüllerini meylettiriyor. Belki başka sebepler ve hikmetler de vardır." cümleleri yer alıyor.

Bu çalışmanın samimi ve hasbi bir tefekkürün, temiz bir muhabbetin sonuncunda ortaya çıktığı belirtilen yazıda asıl gaye olarak "hak yolunun tebliğ edilmesinin" amaçlandığı şu sözlerle ifade ediliyor:

"Gayemiz Müslüman kardeşlerimize tevhid yolunda yoldaşlık yapmanın yanı sıra hem ülkemizde hem de yer kürenin çeşitli bölgelerinde yaşayan İslâm ile müşerref olamamış insanlara da hak yolu tebliğ etme yolunda akli ve nakli delillerle yol gösterme ve davette bulunmaktır. Hidayet Allah’tandır." 

Esenler Belediyesi'nin Mihmandar Sohbetleri programıyla da bilinen Cemal Bolat'ın kitabı okuyucusunu raflarda bekliyor olacak.

KAYNAK : Haber7
Elif Sena Demiroğlu Haber7.com - Asistan Editör
Haber 7 - Elif Sena Demiroğlu

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul’da doğdu. Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2020 yılında yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldu. Üniversite döneminde 30. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışmasında 3.’lük ödülü almaya hak kazandı. Üsküdar Üniversitesinde Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yüksek lisans eğitimine devam etti. İş hayatına haber editörü olarak başladı ve ardından kurumsal iletişim uzmanı olarak çalıştı. Türkiye Gençlik STK’ları Platformu’nda 3 yıla yakın kurumsal iletişim uzmanı olarak deneyim yaparken bir yandan Gençlik Liderliği Eğitim Programı'nda proje koordinatör yardımcısı olarak görev aldı. Sunucu olarak yer aldığı Balkan Sözlüğü programı TRT Türk’te dönemsel olarak yayınlandı. Sivil toplum kuruluşları ile gençlik çalışmalarında gönüllülük faaliyetlerinde bulunmaya ve amatör fotoğrafçılık yapmaya devam ederken meslek hayatına Haber 7’de “Asistan Editör” olarak devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR