Son maaşı ile internetten aldı! Sipariş yağıyor

Antalya’nın Aksu ilçesinde 1 yıl önce asgari ücretle çalıştığı otelden aldığı son maaşı ile 100 tavuk alarak çiftlik kuran 69 yaşındaki 5 çocuk babası girişimci adam, bir yıl içerisinde tavuklarının da büyümesi ile koli koli yumurta topluyor.

ABONE OL
GİRİŞ 02.12.2018 17:10 GÜNCELLEME 02.12.2018 17:10 Kobi
Son maaşı ile internetten aldı! Sipariş yağıyor
Son maaşı ile internetten aldı! Sipariş yağıyor

Antalya’nın Aksu ilçesi Macun Mahallesi’nde yaşayan 68 yaşındaki 5 çocuk babası Mehmet Uysal, yazın mevsimlik olarak çalıştığı otellerden kış aylarında sezon kapandığı için ayrıldı. Kışın yaklaşık 6 ay otellere çalışmaya gidemeyen Uysal, kendisine yeni bir ekmek kapısı aradı.

 

1 yıl önce Kasım ayında çalıştığı otelden ayrılan ve son maaşı olan bin 600 TL’ye internet üzerinden 100 tane cibi tavuk alan Uysal, kendisine orman içerisinde küçük bir çiftlik kurdu. Burada yaklaşık  1 yıldır büyüttüğü tavuklardan günlük yumurta almaya başlayan Uysal, aradan geçen bir yılın ardından tavuklarının da büyümesi ile kümeslerden koli koli yumurta topluyor.

 

"TAVUKLARIMIN YUMURTASINA ÇOK TALEP VAR"

Uysal, kuş bakışı görünüme sahip bir konumda olan çiftliğinden orman ve arazi yangınlarını da anında görerek itfaiyeye haber veriyor. Tavuklarına her gün çocuğu gibi ilgi gösteren Uysal, "Yaz aylarında otelde çalışıyordum. Son maaşıma internet üzerinden tavuk aldım. Başka bir gelirim yok. Orman içerisinde kendime küçük bir çiftlik yaptım. Kimseye zararımız da yok. Bir duman gördüm mü hemen itfaiyeye haber veriyorum. Tavuklarımın yumurtasına çok talep var. Birçok kişi sıraya geçti. Birçok kişi benim yumurtamı dört gözle bekliyor" dedi.

ETİKETLER

YORUMLAR 10 TÜMÜ
 • ali.k 3 yıl önce Şikayet Et
  helal olsun birseyler yapmaya calisiyor, biz napiyoruz? burada yazi yazip laga luga ediyoruz. -)))
  Cevapla
 • Bir yorum 3 yıl önce Şikayet Et
  benim anlamadığım 1600 tl ile nasıl kurmuş orası muamma hadi tavukları aldı diyelim çiti barınakları saman vesaire neyse o parayla nasıl aldı 1600 tl ile olması imkansız 1 yılda beklemiş çitle çevrili alanda o kadar tavuk ne yiyor toprakmı yiyor hayır yem veriyor yemde ucuz değil.. haber pek inandırıcı değil ama neyse amcaya başarılar diyelim..
  Cevapla
 • Dolapdereli Sabri 3 yıl önce Şikayet Et
  tavuklar doğal ortamda ama çoğu yetiştirici tavuklar daha fazla yumurta yapsın diye özel yem kullanıyor bu da bence organik olmuyor. Şahsi fikrim bu.
  Cevapla
 • HalitBinVelit 3 yıl önce Şikayet Et
  Tavuklar doğal ortamda ,ürünleri tabi satılır.
  Cevapla
 • Fatih 3 yıl önce Şikayet Et
  Adam ormana ev yapmış helal olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR