Orkestrada 11 kişi pozitif çıktı, konser iptal edildi!

Son dakika haberi: İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'nın konseri, 11 sanatçının pozitif olması nedeniyle iptal edildi.

ABONE OL
GİRİŞ 09.10.2021 10:13 GÜNCELLEME 09.10.2021 10:28 KÜLTÜR
Orkestrada 11 kişi pozitif çıktı, konser iptal edildi!
Orkestrada 11 kişi pozitif çıktı, konser iptal edildi!

Koronavirüs (Covid-19) salgını sanat dünyasını derinden etkilemeye devam ediyor. Pandeminin başladığı günden bu yana geçen iki yıllık sürenin büyük bölümünde neredeyse tüm sanat faaliyetleri durdurulmuştu. Birçok sanatçı Covid’e yakalanmış, hayatını kaybedenler olmuştu.

Yeni sezona yaz aylarında başlayan normalleşme kararlarının etkisiyle umutla başlayan sanat dünyası İzmir’den gelen haberle sarsıldı.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, 1 Ekim’de Şef Gürer Aykal yönetiminde sezon açılış konseri yapmış ancak sonrasında 3 sanatçının testi pozitif çıkmıştı. Programa göre dün yapılması gereken ikinci konser son anda iptal edildi.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’ndan yapılan açıklamada, “8 Ekim 2021 Cuma akşamı gerçekleşecek konserimiz sağlık önlemleri nedeniyle iptal edilmiştir” denildi.

BUNDAN SONRA NE OLACAK

Orkestradaki 7 sanatçı ve bir teknik personelin daha testinin pozitif çıktığı dünkü konserin bu nedenle iptal edildiği öğrenildi.  Haber tüm sanatçıları tedirgin etti. Bundan sonra provaların ve konserlerin devam edip etmeyeceği belirsiz.

SOLİST TCHUMBURİDZE’YDİ

Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılacak konserde Şef Hakan Şensoy yönetimindeki orkestra Dvorak’ın Keman Konçertosu ve Beethoven’in 7. Senfonisi’ni seslendirecekti. Gecenin solisti keman sanatçısı Veriko Tchumburidze’ydi.

KAYNAK : Sözcü

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR