Şırnak'ta ses yarışması birincisine ödülü Bakan Kasapoğlu verdi

Şırnak'ta temaslarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından Şehir Stadyumunda düzenlenen "Kültür Şöleni ve Ses Yarışması Finali"nde birinci gelen yarışmacıya ödülünü verdi.

ABONE OL
GİRİŞ 14.10.2021 22:42 GÜNCELLEME 14.10.2021 22:42 KÜLTÜR
Şırnak'ta ses yarışması birincisine ödülü Bakan Kasapoğlu verdi
Şırnak'ta ses yarışması birincisine ödülü Bakan Kasapoğlu verdi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Hiçbir güç, fitne, şer odağı milletimizle gençlerimizle bizim aramıza giremedi bundan sonra da giremeyecek. Biz hep birlikte bugün burada yükselen kardeşlik türkülerini, sevda türkülerini yine beraber seslendirmeye en güçlü şekilde tüm dünyaya haykırmaya devam edeceğiz." dedi.

Şırnak'ta ilk olarak AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Bakan Kasapoğlu, burada gerçekleştirilen Şırnak 3. Kademe il Yönetimi ve 3. Kademe İlçe Başkanları İstişare Toplantısı'na katıldı.

Bakan Kasapoğlu, basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından Şehir Stadyumunda düzenlenen "Kültür Şöleni ve Ses Yarışması Finali"ni izledi.

Finale kalan 8 yarışmacının birinci olmak için mücadele ettiği ses yarışmasında Türkçe ve Kürtçe eserler seslendirdi.

Jüri üyeliğini Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, sanatçı Oğuz Aksaç, Şırnak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Günay Tuzkaya ve Doç. Dr Arif Möhsünoğlu'nun, sunuculuğunu ise Hüseyin Eker'in yaptığı yarışma TRT Kurdi ekranlarından canlı yayımlandı.

Jürinin değerlendirmesi sonucu birinci Musa Can Bingöl, ikinci Hakan Kadir Tanış, üçüncü Bedirhan Sakvan oldu, jüri özel ödülü de Mehmet Şenol'a verildi.

Yarışmanın birincisi Musa Can Bingöl'e ödülü Bakan Kasapoğlu tarafından verildi.

Bakan Kasapoğlu, yaptığı konuşmada, Şırnak’ın, kardeşliğin, dostluğun ve samimiyetin şehri olduğunu söyledi.

Kasapoğlu, Şırnak’ın her zaman sporla, sanatla, kültürle en güzel mesajı tüm dünyaya, güçlü şekilde verdiğini belirtti.

"KARDEŞLİĞİ GÜÇLENDİRMEK ADINA İNŞA EDECEĞİZ"

Her alanda olduğu gibi gençlik ve spor alanında da hizmet siyasetinin çıtasını her geçen gün daha yukarılara çıkarmada kararlı olduklarını dile getiren Kasapoğlu, şöyle konuştu:

"Şırnak'ta, ilçelerinde inşa ettiğimiz, projelendirdiğimiz, çalışmalarına başladığımız tesislerimiz, gençlik merkezleriyle, yurtlarıyla, statlarıyla semt sahalarıyla, salonlarıyla havuzlarıyla, tenis kortlarıyla sporun her branşına hizmet etme anlayışıyla tüm Şırnaklının hizmetinde olmaya da devam edeceğiz. Şırnak'ın gençleri, kadınları başta olmak üzere tüm Şırnak halkının Cizre'den, Uludere'ye, Uludere’den Güçlükonak’a, Beytüşşebap’a, İdil’e, Silopi’ye kadar tüm ilçeleriyle, beldeleriyle Şırnak’ın yanında olmaya devam edeceğiz. Bazıları görmeyecekler, görmek istemeyecekler, anlamak istemeyecekler ama biz inadına sevgiyi büyütmek adına, kardeşliği güçlendirmek adına inşa edeceğiz, ihya edeceğiz, birlikte gerçekleştireceğiz. 84 milyonun umudu Şırnak gençlerine her türlü imkanı emirlerine amade kılmaya devam edeceğiz."

Yarışmada gençlerin yeteneklerini en güzel şekilde ortaya koyduğunu kaydeden Kasapoğlu, “Bugün olduğu gibi her alanda Türkiye'nin gençleri, Türkiye'nin şanlı bayrağını temsil etmekte, iddialarını her alanda ortaya koymakta çaba gösteriyorlar. Sanatta, kültürde, sporda teknolojide, bilimde her alanda Türkiye'nin gençleri sadece Türkiye'nin değil insanın umududur.” ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu, şunları söyledi:

"Gençlerimizin önünü açma adına, her türlü imkanı sunmak adına Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde, sanayiden, sağlığa, sağlıktan eğitime, eğitimden ulaştırmaya, spora kadar çıtayı 81 vilayette olduğu gibi Şırnak'ta da daha yukarılara sizlerle birlikte taşıyacağız. El ele vererek güçlü bir sinerjiyle birilerinin yıkmaya çalıştığı, söndürmeye çalıştığı, bu sevgiyi, bu medeniyet tasavvurunu birlikte güçlendireceğiz. İşte olimpiyatları birlikte yaşadık, her alanda, her branşta gençlerimiz Türkiye'nin dört bir yanından Tokyo’ya gittiler ve ay-yıldızımızı dalgalandırmak için son ana kadar mücadele ettiler. Ve spordaki mücadelemizi, spordaki çıtamızı hamdolsun ki olimpiyatlar tarihindeki en yüksek seviyeye taşıdık."

Şırnak'ta her spor branşında olimpiyat şampiyonların çıkacağına inandığını vurgulayan Kasapoğlu, "Kadınıyla, erkeğiyle milletimizi temsil etme adına binlerce gururumuzu yine elbirliğiyle yarınlara hazırlayacağız. Cudi eteklerinde Cudi Tenis Turnuvası düzenledik. Hep birlikte oradaydık. Şırnak’ın bir marka spor şehri olması adına çok anlamlı bir çalışmaydı ve inanıyorum ki önümüzdeki süreçte ulusal anlamda düzenleyeceğimiz bu çalışmaları yine uluslararası boyutta Şırnak ve ilçelerinde birlikte gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

"Sizler yeter ki bu yolda bizlerle beraber olun, yeter ki el ele verelim. Hiçbir güç, fitne, şer odağı milletimizle gençlerimizle bizim aramızda giremedi bundan sonra da giremeyecek. Biz hep birlikte bugün burada yükselen kardeşlik türkülerini, sevda türkülerini yine beraber seslendirmeye en güçlü şekilde tüm dünyaya haykırmaya devam edeceğiz." diyen Kasapoğlu, Kültür Şöleni ve Ses Yarışmasının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Programın sonunda Türk Halk Müziği sanatçısı Zara da konser verdi.

Etkinliğe, Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, Belediye Başkanı Mehmet Yarka da katıldı.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR