Güneydoğu'nun cazibe merkezi Viranşehir gençlere büyük kazanımlar sağlıyor

Viranşehir, son 5 yıldaki hamleleri ile Güneydoğu’nun kültür, sanat ve spor merkezi haline geldi. İlçenin gençleri, müzik kurslarından tiyatro kurslarına, voleyboldan tenise kadar pek çok alanda başarıdan başarıya koşuyor.

ABONE OL
GİRİŞ 28.02.2024 18:42 GÜNCELLEME 28.02.2024 18:42 KÜLTÜR
Güneydoğu'nun cazibe merkezi Viranşehir gençlere büyük kazanımlar sağlıyor
Güneydoğu'nun cazibe merkezi Viranşehir gençlere büyük kazanımlar sağlıyor

Bir zamanlar adı terörle ve sokak olayları ile anılan Şanlıurfa’nın 'Sabrın Şehri' olarak bilinen ilçesi Viranşehir’de bugünlerde gençler en güzel zamanlarını kültür, sanat, spor ve üniversiteye hazırlık kurslarında geçiriyor. Belediyenin sağladığı imkanlar ile yaşam standardı yükselen ilçede çocukların ve gençlerin de önü açıldı.

5 BİN 350 GENÇ SANAT EĞİTİMİ ALDI

Viranşehir Belediyesi’nin açtığı Gençlik Merkezlerinde son 5 yılda 5 bin 350 Viranşehirli genç kültür ve sanat kurslarında eğitim aldı. Türk Sanat ve Halk Müziği korolarında, halk oyunları ve sahne gösterilerinde, sergilerde, yarışmalarda başarılarını sergileyen gençler başarıdan başarıya koşuyor.

Spor alanında ise Viranşehir gençlerinin sahip olduğu imkanlar pek çok Batılı şehirde yok. Amatör ligde mücadele eden ve 3 Lig’e yükselmesine kesin gözüyle bakılan Viranşehir Belediyespor, ilçede herkesin gözdesi durumda.

BATI'DA OLMAYAN İMKÂNLAR VİRANŞEHİR'DE

Batı’daki pek çok şehirde bulunamayan ücretsiz spor sahaları ve kursları Viranşehir Belediyesi tarafından hizmete sunuldu. Bir olimpik, bir yarı olimpik havuza sahip olan Viranşehir’de tenis kortundan voleybol, basketbol ve futbol sahalarına; kickboksdan
zumbaya kadar pek çok branşta ücretsiz kurslar mevcut.

ÜCRETSİZ BELEDİYE KURSLARINDAN ÜNİVERSİTEYE

Viranşehir Belediyesi’nin açmış olduğu ve tamamen ücretsiz olan üniversiteye hazırlık kurslarında 5 yılda 560 Viranşehirli genç üniversiteye yerleşti. Tıp, mühendislik ve hukuk gibi alanlarda önemli üniversitelere yerleşen gençler Viranşehir’in gururu haline geldiler.
Üniversite ve BESYO, POMEM gibi sınavlara hazırlık için Viranşehir Belediyesi tarafından gençlere ücretsiz kurslardan etüt merkezlerine, deneme sınavlarından kaynak kitaplara kadar pek çok imkan sağlanıyor.

Belediye tarafından açılan ücretsiz "Dijital Dershane Uygulaması" ise 10 binden fazla öğrenciye hizmet veriyor.

"VİRANŞEHİR GENÇLERİNİN KENDİLERİNE İMKÂN TANINDIĞINDA BAŞARAMAYACAKLARI İŞ YOK"

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ise önümüzdeki dönemde yeni spor alanları ile kültür-sanat kurslarını ve sınavlara hazırlık imkanlarını devam ettireceklerinin müjdesini vererek şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye Yüzyılı için yola
çıktığımızda Viranşehir’imizde önceliğimizi çocuklarımıza ve gençlerimize verdik. Bir taraftan ilçenin neredeyse 100 yıllık olan ve artık sağlık için tehlike arz eden su borularını değiştirip, alt yapı sıkıntılarını düzenlerken diğer taraftan da açtığımız gençlik merkezleri, bilgi evleri, havuzlar, spor sahaları ile gençlerimize imkanlar sağladık. Ve gördük ki; Viranşehir gençlerinin kendilerine imkan tanındığında başaramayacakları iş yok. Yeni dönemde de İnşallah bu imkanları geliştirerek devam ettireceğiz."

KAYNAK : İHA
Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 2
  • SİBGATULLAH 1 ay önce Şikayet Et
    BENİM VİRANŞEHRİM aman VİRANE olmasında ne olursa olsun.
    Cevapla
  • Şebeke borsada 1 ay önce Şikayet Et
    Terörün elinden çocukları kurtararak iyilik ve doğruluğa HAK üzere bir yaşam ile huzurlu ülkede huzur içinde yaşamın kan gözyaşı terör katliam gibi ortamlardan farkını hissettirmeli ve ideoloji damardan sözlerle milletin evladını kullanarak biyerlere gelen insanların onları nasıl kandırdığını kendi akılları ile idrak etmesine vesile olmalıyız.
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR