Yılmaz Erdoğan'dan sinema biletleri hakkında yeni çıkış

Sinema salonları zincirinin kurumsal başkanının yaptığı açıklama ardından Şahan Gökbakar ve Yılmaz Erdoğan'ın Cem Yılmaz'a destek vermesi ile tartışma alevlendi. Bunun üzerine Yılmaz Erdoğan yeni açıklamalarda bulundu.

ABONE OL
GİRİŞ 08.01.2019 09:06 GÜNCELLEME 08.01.2019 09:09 Magazin
Yılmaz Erdoğan'dan sinema biletleri hakkında yeni çıkış
Yılmaz Erdoğan'dan sinema biletleri hakkında yeni çıkış

Boykot kararının ardından Mars Grubu kurumsal başkanının yaptığı sert açıklama yapımcı ve oyuncu olan Şahan Gökbakar, Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz gibi isimlerinde katılması ile tartışmaya dönüştü. Sosyal medyadan yapılan açıklamalara karşılık veren ünlü isimlerin tepkilerine sanat camiasından destek geldi. Yılmaz Erdoğan,1 Ocak'ta vizyona girmesi planlanan "Organize İşler 2" filminin pahalı fiyatlar yüzünden geri çekmesi ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. 

Yılmaz Erdoğan

Yılmaz, TRT Haber Fuat Kozluklu'ya konuştu:

"Sanıyorum 2014 yılıydı, bir filmin galasında basına açıklama yapmıştım. O zamanlar dikkatimi çekmişti, mısır fiyatı bilet fiyatlarını geçmeye başlamıştı. Biraz mizahileştirerek,'Ben, seni o hepimiz Anthony Quinn'e çalışıyoruz. Eskiden filmin yanı sıra mısır yenirdi şimdi mısırın yanı sıra film seyrediliyor. Sonuçta biz film yapıyoruz, bizim sinemacılarla kavga etmek gibi bir derdimiz yok, ortak çıkarlarımız var. Önemli olan seyircinin istediği lokasyonda istediği yerde filme ulaşması ve el birliğiyle halletmek. Kimse kimseye zarar vermeden, kardeşçe uzlaşalım yapalım. Bir sinema salonu sahibinin, yeni sanatçılar çıkarması gibi bir şey bunu nasıl dile getirdiler bilmiyorum. Bu ara güneş tutulması var ondan mı oldu bu akıl tutulması onu da anlamadım. Sen 'Kanunu tanımıyorum' dersen, tanımazsan kanun seni tanır."

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR