Usta oyuncu Burhan İnce vefat etti! Burhan İnce kimdir?

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla felaket tellalı diye adlandırılan Onur Akay, bu sefer tiyatro ustalarından Burhan İnce'nin vefat ettiğini duyurdu. Mahallenin Muhtarları'ndaki karakteri hafızalara kazınan İnce, sanat camiasını yasa boğdu.

ABONE OL
GİRİŞ 08.01.2019 12:53 GÜNCELLEME 09.01.2019 09:05 Magazin
Usta oyuncu Burhan İnce vefat etti! Burhan İnce kimdir?
Usta oyuncu Burhan İnce vefat etti! Burhan İnce kimdir?

Ses sanatçısı ve söz yazarı Onur Akay sosyal medyasıdan bugün bir acı haber daha paylaştı. Akay, 2012 yılında felç geçiren usta tiyatro oyuncusu Buhran İnce'nin vefat ettiğini duyurdu.

Burhan İnce

İşte Akay'ın o paylaşımındaki not;

"10 sene merhum Nejat Uygur'la çalışmıştı… 'Süheyl Uygur ve Behzat Uygur'un hocası sayılırım' diyordu… 'Mahallenin Muhtarları'ndan 'Çiçek Taksi'ye çok sayıda dizi ve filmde izlediğimiz usta tiyatro ve sinema sanatçısı Burhan İnce'yi kaybettik.

2012 yılında yüz felci geçirmiş ancak sağlığına kavuşmuş ve yeniden sahnelere dönmüştü. Cenazesi bugün öğle namazında Şişli Camii'nden kaldırılacaktır. Mekânı cennet olsun inşallah."

BURHAN İNCE KİMDİR?

16 Şubat 1946 yılında dünyaya geldi. Oyunculuğa 1963 yılında tiyatroyla başladı. 1964 yılında ise, İstanbul Şehir Tiyatroları'nda 'Fareli Köyün Kavalcısı' oyunuyla profesyonel tiyatro yaşamına başlamıştı. Ulvi Uras, Muammer Karaca ve Nejat Uygur gibi isimlerle çok sayıda dizide ve filmde rol aldı.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR