Diriliş Ertuğrul'dan büyük başarı! İhracatı arttırdı

TRT 1 ekranlarının reyting rekortmeni olan ve büyük başarılara imza atan Diriliş Ertuğrul dizisi bu kez Türk dizileri sayesinde Körfez ile yapılan e-ihracat rakamları artış gösterdiği öğrenildi.

ABONE OL
GİRİŞ 11.03.2019 11:29 GÜNCELLEME 11.03.2019 11:31 Magazin
Diriliş Ertuğrul'dan büyük başarı! İhracatı arttırdı
Diriliş Ertuğrul'dan büyük başarı! İhracatı arttırdı

Çarşamba günleri TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul'dan ekonomiye büyük katkı. Fenomen dizi 1 milyarı aşkın izlenme sayesinde Körfez ile yapılan e-ihracat rakamları artış gösterdi.  Bazarea Kurucu Ortağı Eyüp Kerem, İrlanda'da eğitim aldığı sırada toplumun tüm kesimlerinin e-ticarete adapte olduğunu görmesinin ardından Türkiye'den Körfez'e Türk markalarını ulaştırma konusuna, mikro-ihracata odaklandığını söyledi.

Diriliş ertuğrul

Orta Doğu'da bulunan e-ticaret kullanıcılarının Türkiye'nin kültürel değerlerine diğer coğrafyalardan daha fazla ilgi duyduğunu anlatan Kerem, "Türkiye'nin bir şahsına münhasır bir marka değeri var. Özellikle kültürümüzden beslenen belli ürünlere inanılmaz bir ilgi söz konusu. Biz Bazarea olarak Türk gastronomisi, Türk mutfağı, kozmetik ve Türk aksesuar ürünleri ile Körfez pazarına giriş yaptık." diye konuştu.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR