Arda Turan'dan şoke eden Berkay Şahin açıklaması

Ünlü futbolcu Arda Turan, dün akşam CNN Türk ekranında yayınlanan Buket Aydın'ın sunduğu 40 programına konuk oldu. Turan, program boyunca hakkında çıkan tüm iddialara yanıt verdi. Turan, geçtiğimiz dönemde gündemi oldukça meşgul eden Berkay Şahin olayı hakkında da konuştu. Olaylar sırasında dost olarak gördüğü kişilerin sessiz kalmış olmasına çok üzüldüğünü belirtti.

ABONE OL
GİRİŞ 04.04.2019 10:07 GÜNCELLEME 04.04.2019 10:33 Magazin
Arda Turan'dan şoke eden Berkay Şahin açıklaması
Arda Turan'dan şoke eden Berkay Şahin açıklaması

Başakşehir'de top koşturan ünlü futbolcu Arda Turan, Buket Aydın'ın sunduğu CNN Türk'ün 40 adlı programına katıldı. Turan, program süresince hakkında çıkan birçok iddiaya yanıt verdi. Bu konulardan biri de, şarkıcı Berkay Şahin ile karıştığı kavgaydı. Aydın, Turan'a, 'Berkay ve eşiyle aranızda o gece ne geçti, o gece yaşananlardan dolayı bir pişmanlık duyuyor musunuz?' sorusunu yöneltti. Turan, gelen bu soruya çok konuşulacak bir yanıt verdi. Dava sürecinde olduğu için bu konularla ilgili konuşmasının normal olmadığını ancak orada yaşanan tartışmanın iki erkek arasında hoş olmadığını belirten Turan, 'Orada bir hata var, yanlışlık var. Hastane işi de aslında göründüğü gibi değil. Gayet normal bir konuşmaydı neyse benim bu konuyla ilgili tek söyleyeceğim şey şu; ben hayatım boyunca hiç kimsenin eşiyle alakalı böyle bir ahlaki durum içinde olmadım, girmedim. Böyle bir şey kesinlikle ve kesinlikle, asla ve asla yoktur. Öteki hatalar konuşulur, edilir dava süreci ama yine net ve net şekilde söylüyorum bu ülkede herkes kimin ne olduğunu bilir. Eğer konu bu kadar hassassa sabah 6'da gazete aranmaz. Bu işin reklamı olmaz. Bu konularla ilgili tek söyleyeceğim budur.Davalar bitsin ben yine uygun bir şekilde, uygun olanları söyleyeceğim.' açıklamasında bulundu.

Berkay Şahin ve eşi.

Konuyla ilgili açıklamasına devam eden Turan, 'Bu konuyla ilgili başka bir hassasiyetim var. O kadar Barcelona'da Madrid'de yaşadım, o kadar evime gelen giden oldu, dostların sessizliği üzdü beni, haklı olduğumu bildikleri halde neden? Aman bize bir şey olmasın, bir toplum baskısı.. Harala gürele oldu ya ilk günler, sonra da bi sürü gazeteci aradı. "Aa Ardacığım kusura bakma, olay öyle değil böyle değil" falan.. Onları da geçiyorum, beni dostlarımın sessizliği üzmüştür, bilsinler. Bunu ilk defa burada söylüyorum. Onlara söylemedim. Hepsi eşleriyle kız arkadaşlarıyla.. Onları, bir Türkiye ağırladım İspanya'da. Canları sağ olsun. Ama sessizlikleri beni çok üzmüştür.' ifadelerini kullanarak kırgınlığını dile getirdi.