Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'e çifte yıkım!

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in Bodrum'daki kaçak yapısıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Kaçak yapının yıkılması kararının ardından bugün de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Muğla Valiliğinden skandalla ilgili yeni kararlar açıklandı.

ABONE OL
GİRİŞ 06.05.2020 23:43 GÜNCELLEME 06.05.2020 23:59 MEDYA
Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'e çifte yıkım!
Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'e çifte yıkım!

Dün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Özdil'in yapı kayıt belgesini iptal edip 3 gün içerisinde yıkımına karar vermesinin ardından bugün de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından İmar Barışı'ndan sonra da kaçak inşaat yapılmasını gizlediği, yanlış bilgi vererek kamu görevlilerini yanıltan Yılmaz Özdil'in eşi hakkında 'yalan beyanda bulunduğu' gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulacak.

 

VALİLİK BAKANLIKTAN MÜFETTİŞ İSTEDİ

 

Ayrıca Muğla Valiliğinin, Yılmaz Özdil’in eşi üzerine olan, kaçak villayı görev yaptığı dönemde inşaat izni verdiği iddia edilen CHP’li Belediye Başkanı hakkında inceleme yapılması için İçişleri Bakanlığı'ndan mülkiye müfettişi gönderilmesini talep ettiği öğrenildi.

142 METREKARELİK VİLLAYI 310 METREKAREYE ÇIKARDI

Özdil’in ilk olarak 2017’de aldığı ve ‘ticari alan’ statüsünde olan yapıyı “Cins değişikliği” ile villaya çevirdiği ve daha sonra 142 metrekarelik villayı, bodrum kat, teras ilavesi gibi kaçak yapılarla 310 metrekareye çıkardığı uydu fotoğrafları ile tespit edilmişti.

ETİKETLER

YORUMLAR 54 TÜMÜ
 • Gülçin kaçar 1 ay önce Şikayet Et
  Gecmişe asılı kalanlar Geleceği Olmayanlardır...
  Cevapla
 • Kayıboyu 2 ay önce Şikayet Et
  Vatandaşa yol gösterirler, akıl verirler, ama kendi yaptıkları sahtekarlıklardan, çıkarlarından bahsetmezler. Boğazanlığını yaptığı zihniyete bakarmısınız? Darbe çağrışımları yapıyorlar, İktidar hırsıyla Güzel Ülkemizin batmasını dahi kendilerine başarı olacak kadar küçülmüşler. Kahrolsun sahtekarlar. Burada gerçek M.Kemal Atatürk'çüleri ve CHP'lileri ayırıyorum, bu gruba dahil etmiyorum.
  Cevapla
 • Kayıboyu 2 ay önce Şikayet Et
  Hani bunlar dürüstlerdi, hak yemezlerdi, adalet savunuculuğu yaparlardı. Hırsızlar, sahtekarlar. Bu ve bunun gibi zatlar, bir zihniyetin (chpkk+ip+hdp+ v.s) maşası olmuşlar. Mensubu olduğu zihniyetler para toplarlar, toplanan paralar yandaşlarından başka bir yere gideceğini zannetmiyorum. Gerçek ihtiyaç sahiplerine vermezler, belki de dağa...
  Cevapla
 • Selim 06 2 ay önce Şikayet Et
  Ya arkadaşlar bu sol zihniyeti neresi doğru adamlar deve misali hiç bir doğru işi yokki
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Bu tip zübükzadelere bir şey olmaz.... Bir kitap daha sallar. chp li koyunlar kuzu kuzu kapışırlar. Bu kez 18810 adet baskı yapar. Çarp 3000 Törkiş Lira ile, ben denedim hesap makinasının haneleri yetmedi hesaplamaya..r. Bu sefer denize sıfır süper lüks saray alır. Belki aklı başına gelirde kaçak saray yapmaktan vazgeçer.. Tekrar yıkılmasın.. Milli servet nasıl olsa...
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR