73. Emmy Ödülleri sahiplerini buldu

73. Emmy Ödülleri, bu gece düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu. Ted Lasso ve The Queen's Gambit'in kendi kategorilerinde öne çıktığı gecede The Crown drama kategorilerinde tüm ödüllerin sahibi oldu.

ABONE OL
GİRİŞ 20.09.2021 06:42 GÜNCELLEME 21.09.2021 14:57 MEDYA
73. Emmy Ödülleri sahiplerini buldu
73. Emmy Ödülleri sahiplerini buldu

Televizyon dünyasının Oscar'ı olarak da nitelendiren Emmy Ödülleri, bu yıl 73. kez dağıtıldı.

Türkiye saatiyle 03:00'da başlaya ve Los Angeles'taki Microsoft Theatre'da düzenlenen töreni Cedric the Entertainer sundu.

PLATFORMLAR ARASINDA SIKI YARIŞ

Bu yıl en çok adaylık alan yapımlar incelendiğinde 24'er adaylıkla The Crown ve The Mandalorian oldu. Geçtiğimiz sene 160 adaylık alarak bir rekora imza atan Netflix ise, bu yıl 129 adaylığın sahibi olurken, HBO ve HBO Max 130 adaylık alarak Netflix'in önüne geçti. Öte yandan, The Mandalorian ve 23 adaylık alan WandaVision'ın katkısıyla Disney+ toplamda 71 adaylık elde etti.

NOT: KIRMIZI İLE İŞARETLİ OLANLAR O KATEGORİNİN KAZANANINI GÖSTERİYOR.

En İyi Drama Dizisi

The Boys (Amazon)
Bridgerton (Netflix)
The Crown (Netflix)
The Handmaid’s Tale (Hulu)
Lovecraft Country (HBO)
The Mandalorian (Disney+)
Pose (FX)
This Is Us (NBC)

En İyi Komedi Dizisi

Black-ish (ABC)
Cobra-Kai (Netflix)
Emily in Paris (Netflix)
Hacks (HBO Max)
The Flight Attendant (HBO Max)
The Kominsky Method (Netflix)
Pen15 (Hulu)
Ted Lasso (Apple TV+)

En İyi Mini Dizi

I May Destroy You (HBO)
Mare of Easttown (HBO)
The Queen’s Gambit (Netflix)
The Underground Railroad (Amazon)
WandaVision (Disney+)

En İyi Kadın Oyuncu – Drama

Uzo Aduba – In Treatment
Olivia Colman – The Crown
Emma Corrin – The Crown
Elisabeth Moss – The Handmaid’s Tale
MJ Rodriguez – Pose
Jurnee Smollet – Lovecraft Country

En İyi Erkek Oyuncu – Drama

Sterling K. Brown – This Is Us
Jonathan Majors – Lovecraft Country
Josh O’Connor – The Crown
Rege-Jean Page – Bridgerton
Billy Porter – Pose
Matthew Rhys – Perry Mason

En İyi Kadın Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Michaela Coel – I May Destroy You
Cynthia Erivo – Genius: Aretha
Anya Taylor-Joy – The Queen’s Gambit
Elizabeth Olsen – WandaVision
Kate Winslet – Mare of Easttown

En İyi Erkek Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Paul Bettany – WandaVision
Hugh Grant – The Undoing
Ewan McGregor – Halston
Lin-Manuel Miranda – Hamilton
Leslie Odom, Jr. – Hamilton

En İyi Kadın Oyuncu – Komedi

Tracee Ellis Ross – Black-ish
Aidy Bryant – Shrill
Kaley Cuoco – The Flight Attendant
Allison Janney – Mom
Jean Smart – Hacks

En İyi Erkek Oyuncu – Komedi

Michael Douglas – The Kominsky Method
Anthony Anderson – Black-ish
William H. Macy – Shameless
Jason Sudeikis – Ted Lasso
Kenan Thompson – Kenan

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Drama

Gillian Anderson – The Crown
Helena Bonham Carter – The Crown
Madeline Brewer – The Handmaid’s Tale
Ann Dowd – The Handmaid’s Tale
Aunjanue Ellis – Lovecraft Country
Emerald Fennell – The Crown
Yvonne Strahovski – The Handmaid’s Tale
Samira Wiley – The Handmaid’s Tale

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Drama

Giancarlo Esposito – The Mandalorian
Bradley Whitford – The Handmaid’s Tale
O-T Fagbenle – The Handmaid’s Tale
John Lithgow – Perry Mason
Tobias Menzies – The Crown
Max Minghella – The Handmaid’s Tale
Chris Sullivan – This Is Us
Michael K. Williams – Lovecraft Country

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Komedi

Aidy Bryant – Saturday Night Live
Hannah Einbinder – Hacks
Kate McKinnon – Saturday Night Live
Rosie Perez – The Flight Attendant
Cecily Strong – Saturday Night Live
Juno Temple – Ted Lasso
Hannah Waddingham – Ted Lasso

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Komedi

Carl Clemons-Hopkins – Hacks
Brett Goldstein – Ted Lasso
Brendan Hunt – Ted Lasso
Nick Mohammed – Ted Lasso
Paul Reiser – The Kominsky Method
Jeremy Swift – Ted Lasso
Kenan Thompson – Saturday Night Live
Bowen Yang – Saturday Night Live

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Renée Elise Goldsberry – Hamilton
Kathryn Hahn – WandaVision
Moses Ingram – The Queen’s Gambit
Julianne Nicholson – Mare Of Easttown
Jean Smart – Mare Of Easttown
Phillipa Soo – Hamilton

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Thomas Brodie Sangster – The Queen’s Gambit
Daveed Diggs – Hamilton
Paapa Essiedu – I May Destroy You
Jonathan Groff – Hamilton
Evan Peters – Mare of Easttown
Anthony Ramos – Hamilton

En İyi Yönetmen – Mini Dizi/TV Filmi

Hamilton – Thomas Kail (Disney+)
I May Destroy You (Bölüm: “Ego Death”) – Sam Miller and Michaela Coel (HBO)
I May Destroy You (Bölüm: “Eyes Eyes Eyes Eyes”) – Sam Miller (HBO)
Mare of Easttown –  Craig Zobel (HBO)
The Queen’s Gambit – Scott Frank (Netflix)
The Underground Railroad – Barry Jenkins (Prime Video)
WandaVision – Matt Shakman (Disney+)

En İyi Yönetmen – Drama

Bridgerton (Bölüm: “Diamond of the First Water”) – Julie Anne Robinson (Netflix)
The Crown (Bölüm: “Fairytale”) – Benjamin Caron (Netflix)
The Crown (Bölüm: “War”) – Jessica Hobbs (Netflix)
The Handmaid’s Tale (Bölüm: “The Wilderness”) – Liz Garbus (Hulu)
The Mandalorian (Bölüm: “Chapter 9: The Marshal”) – Jon Favreau (Disney+)
Pose (Bölüm: “Series Finale”) – Steven Canals (FX)

En İyi Yönetmen – Komedi

B Positive (Bölüm: “Pilot”) – James Burrows (CBS)
The Flight Attendant (Bölüm: “In Case of Emergency”) – Susanna Fogel (HBO Max)
Hacks (Bölüm: “There Is No Line”) – Lucia Aniello (HBO Max)
Mom (Bölüm: “Scooby-Doo Checks and Salisbury Steak”) – James Widdoes (CBS)
Ted Lasso (Bölüm: “Biscuits”) – Zach Braff (Apple TV+)
Ted Lasso (Bölüm: “The Hope that Kills You”) – MJ Delaney (Apple TV+)
Ted Lasso (Bölüm: “Make Rebecca Great Again”) – Declan Lowney (Apple TV+)

En İyi Senaryo – Komedi

The Flight Attendant (Bölüm: “In Case of Emergency”) – Steve Yockey (HBO Max)
Girls5eva (Bölüm: “Pilot”) – Meredith Scardino (Peacock)
Hacks (Bölüm: “There Is No Line”) – Lucia Aniello, Paul W. Downs, Jen Statsky (HBO Max)
PEN15 (Bölüm: “Play”) – Maya Erskine (Hulu)
Ted Lasso (Bölüm: “Make Rebecca Great Again”) – Joe Kelly, Brendan Hunt, Jason Sudeikis (Apple TV+)
Ted Lasso (Bölüm: “Pilot”) – Jason Sudeikis, Bill Lawrence, Brendan Hunt, Joe Kelly (Apple TV+)

En İyi Senaryo – Drama

The Boys (Bölüm: “What I Know”) – Rebecca Sonnenshine (Prime Video)
The Crown (Bölüm: “War”) – Peter Morgan (Netflix)
The Handmaid’s Tale (Bölüm: “Home”) – Yahlin Chang (Hulu)
Lovecraft Country (Bölüm: “Sundown”) – Misha Green (HBO)
The Mandalorian (Bölüm: “Chapter 13: The Jedi”) – Dave Filoni (Disney+)
The Mandalorian (Bölüm: “Chapter 16: The Rescue”) – Jon Favreau (Disney+)
Pose (Bölüm: “Series Finale”) – Steven Canals, Brad Falchuk, Our Lady J, Janet Mock, Ryan Murphy (FX)

En İyi Senaryo – Mini Dizi/TV Filmi

I May Destroy You – Michaela Coel (HBO)
Mare of Easttown – Brad Ingelsby (HBO)
The Queen’s Gambit – Scott Frank (Netflix)
WandaVision (Bölüm: “All-New Halloween Spooktacular!”) – Chuck Hayward & Peter Cameron (Disney+)
WandaVision (Bölüm: “Filmed Before a Live Studio Audience”) – Jac Schaeffer (Disney+)
WandaVision (Bölüm: “Previously On”) – Laura Donney (Disney+)

En İyi Reality Yarışma Programı

The Amazing Race (CBS)
Nailed It! (Netflix)
RuPaul’s Drag Race (VH1)
Top Chef (Bravo)
The Voice (NBC)

KAYNAK : Haber7

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR