Medeniyetler Beşiği Hatay’da Tarihe Yolculuk

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum Türkiye ve dünyadan benzersiz görüntülerle izleyicisiyle buluşuyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta medeniyetler beşiği Hatay’dan evlere konuk olacak.

ABONE OL
GİRİŞ 21.01.2022 17:38 GÜNCELLEME 21.01.2022 17:38 MEDYA
Medeniyetler Beşiği Hatay’da Tarihe Yolculuk
Medeniyetler Beşiği Hatay’da Tarihe Yolculuk

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum bu hafta birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Hatay’daki serüvenine kaldığı yerden devam ediyor. Dünyayı Geziyorum ekibi Hatay’da ilk olarak tarihi bir konağa misafir oldu. Konağın eşsiz bahçesinde evin hanımından Hatay’ın dillere destan künefesinin tarifini alan Tunca, keyifli sohbetlere imza attı. Dünyayı Geziyorum ekibi daha sonra Hatay sokaklarını keşfe çıktı. Anadolu’da yapılan ilk cami özelliğini taşıyan ve etrafında bir kilise ile sinagog olan Sarımiye Camii’ni gezen Tunca, bölge rehberinden bilgi aldı.

Dünyayı Geziyorum ekibinin son durağı Saint Pierre Kilisesi oldu. Hz. İsa’nın havarilerinden olan Aziz Petrus’un ilk vaazını verdiği yer olarak bilinen kiliseyi gezen Özlem Tunca üç büyük dine ev sahipliği yapan Hatay’ın tarihini gözler önüne serdi.

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 14:20’de Kanal 7’de…

Program Adı    :DÜNYAYI GEZİYORUM

Yayın Tarihi     : 23 Ocak 2022, Pazar

Yayın Saati      : 14:20

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR