Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yine Halk TV'nin hedefinde... "Tuğgeneral yeğen" yalanı

HALK TV'de Tuğgeneralliğe terfi eden Jandarma Kıdemli Albay Uğur Özmen'in Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın yeğeni olduğu iddia edildi. Yalanın ortaya çıkmasının ardından haber revizeyle geçiştirilse de ilk haliyle bir çok sitede aktif.

ABONE OL
GİRİŞ 18.08.2022 20:59 GÜNCELLEME 18.08.2022 21:32 MEDYA
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yine Halk TV'nin hedefinde... "Tuğgeneral yeğen" yalanı
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yine Halk TV'nin hedefinde... "Tuğgeneral yeğen" yalanı

Geçtiğimiz günlerde Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı görevini sürdüren Jandarma Kıdemli Albay Uğur Özmen, İzmir Bornova Jandarma Tugay Komutanlığı'na atandı. Daha önce de pek çok kez Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı hedef alan Halk TV, Uğur Özmen'in Ali Erbaş'ın yeğeni olduğunu iddia etti.

Merdan Yanardağ'dan 'Fondaş medya' itirafı: CHP ve İYİ Parti'den para alıyoruzMerdan Yanardağ'dan "Fondaş medya" itirafı: CHP ve İYİ Parti'den para alıyoruz

Halk TV’de PKK dili! Zaho'daki katliamda Türkiye'yi suçladıHalk TV’de PKK dili! Zaho'daki katliamda Türkiye'yi suçladı

Gerçeğin ortaya çıkması ve Özmen'in Ali Erbaş'ın yeğeni olmadığının kanıtlanmasının ardından sadece haberde metin değişikliği yapan HALK TV konuya ilişkin bir açıklama yayınlamadı.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI BASIN BİRİMİNDEN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Müşaviri Gazeteci Burak Orhan açıklamalarda bulundu.

Orhan "Halk TV son atamalarda jandarmada tuğgeneral olan bir komutanımızın Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş hocamızın yeğeni olduğu yalanını paylaşmıştı Bu iddia yalandı. Dün sosyal medyada haberin yalan olduğunu paylaşınca Seyhan Avşar beni aradı düzelteceğini söyledi." dedi.

HALK TV ÇALIŞANI SEYHAN AVŞAR

Haberin yalan olduğu anlaşılınca Diyanet İşleri Başkanlığı'nı arayan halktv.com.tr yazarı Seyhan Avşar, söz konusu içeriğin düzeltileceğini söyleyerek metnin revize edileceğini iletti.

BU YALAN DIĞER SITELERDE HALA YAYINDA

Diğer yandan HALK TV'den haberi alarak yayınlayan çoğu sitede de yalan haber hala yayınlanıyor.

Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR 162 TÜMÜ
 • xmen 1 ay önce Şikayet Et
  kalemli tetikçi çok bu memlekte cezsı yokii
  Cevapla
 • TAT 1 ay önce Şikayet Et
  Bunlar var ya önce attıkları yalanın yalan olduğunu kendileri de biliyor; ama daha sonra yalan ata ata kendi attıkları yalana kendileri de inanıyor. Bunların beyinleri uyuşmuş tamamen....
  Cevapla
 • akoçer 1 ay önce Şikayet Et
  mesele erbaşın yeğeni olma meselesi değil mesele islam dinine nefretleri.
  Cevapla
 • Vatan Sevdalısı 1 ay önce Şikayet Et
  Hiç kimseyle uğraşmıyorlar İslam la Müslümanlarla uğraştıkları kadar. Din kelimesine tahammülleri yok. Ateist bir dünya kurup öyle yaşamak istiyorlar. İslam'ın sosyal bir din olması sebebiyle her fırsatta ya dine yada temsilcilerine saldırıyorlar. Bunu görev biliyorlar.
  Cevapla
 • İSMAİL 1 ay önce Şikayet Et
  Mesele ne Ali Erbaş, ne Tayyip Erdoğan.. Bunlar bu vatan için canla başla çalışan tüm vatanseverlere özellikle de dindarsa (daha bir) düşmandırlar...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR