Warner Bros.'tan HBO Max Türkiye açıklaması

RTÜK'ten yayın lisansının ardından HBO Max'in Türkiye'ye geleceğiyle ilgili haberler için Warner Bros.'tan açıklama yapıldı.

ABONE OL
GİRİŞ 03.10.2022 17:33 GÜNCELLEME 03.10.2022 17:41 MEDYA
Warner Bros.'tan HBO Max Türkiye açıklaması
Warner Bros.'tan HBO Max Türkiye açıklaması

Warner Bros. Discovery'nin Türkiye iletişim ajansı, HBO Max'in Türkiye'de yayın hayatına başlayacağına dair haberlerle ilgili açıklama yaptı.

HBO Max'in Türkiye'de yayın hakkı başvurusu onaylandıHBO Max'in Türkiye'de yayın hakkı başvurusu onaylandı

Webtekno'ya yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Basında çıkan son haberlerin aksine, Warner Bros. Discovery olarak HBO Max'i Türkiye’de yayına almak gibi bir planımız yoktur. Daha önce de belirtildiği gibi, Warner Bros. Discovery, 2023 yılında HBO Max ve Discovery Plus servislerini birleştirme kararı aldı. Warner Bros. Discovery’nin sunacağı bu yeni hizmet, 2024'ten itibaren Avrupa'da kullanıma sunulacak ve ilk olarak HBO Max'in hali hazırda mevcut olduğu pazarlarda yayına başlayacaktır."

HBO Max, RTÜK'e lisans başvurusunu çok önceden yapmış, onay alınana kadarsa Türkiye'ye giriş planlarını iptal etmişti. Fakat Türkiye'ye gelmeme kararı alındığında lisans süreci tamamlanmadığından RTÜK onayı, firma Türkiye planlarını iptal ettikten çok sonra gelmiş oldu.

HBO Max Avrupa'da büyümeyi yavaşlattı! HBO Max Türkiye'ye gelmiyorHBO Max Avrupa'da büyümeyi yavaşlattı! HBO Max Türkiye'ye gelmiyor

HBO Max'in Türkiye'ye gelmesi için artık önünde yasal herhangi bir engel bulunmuyor. Ancak şirket, Türkiye pazarına girmeyi yakın zamanda düşünmüyor.

Mustafa Çokyaşar Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Mustafa Çokyaşar
YORUMLAR 4
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Eyyyyyyy amerika eyyyyyy avrupa gidin biz artık şanghay ya bakıyoruz
  Cevapla
 • Ali 4 ay önce Şikayet Et
  Kimseye eyvallahımız yok.. Olmamalı..!
  Cevapla
 • Zeki Aktay 4 ay önce Şikayet Et
  isabet olmuş darısı Netflix ve ABD menşeli herşey için
  Cevapla
 • mmed 4 ay önce Şikayet Et
  sokmayın
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR