İŞKUR'dan lise mezunu büro memuru alımı! Başvuru şartları neler?

İŞKUR tarafından büro memuru alım ilanı yayımlandı. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile Türkiye genelinde 46 farklı şehirde sınavsız ve KPSS şartsız en az lise mezunu olmak üzere; önlisans ve lisans mezunları da dahil 350 kişilik büro memuru alımı yapılıyor.

ABONE OL
GİRİŞ 12.10.2021 09:19 GÜNCELLEME 12.10.2021 09:19 MEMUR
İŞKUR'dan lise mezunu büro memuru alımı! Başvuru şartları neler?
İŞKUR'dan lise mezunu büro memuru alımı! Başvuru şartları neler?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Türkiye genelinde farklı illerde istihdam etmek üzere 350 kişilik büro memuru alımı yapacağını duyurdu. Başvuru yapacak adayların en az ortaöğretim (lise) mezunu olmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gibi kriterleri taşımaları gerekmektedir. Lise mezunu adayların yanında önlisans ve lisans mezunlarının da başvuru yapabileceği ilanlar bulunmaktadır. Adaylar, haberimizin içerisinde yer alan ‘’Başvuru’’ linkine tıklayarak istedikleri ilana başvuru yapabilir veya CV’lerini ilgili personele yollayabilir. Söz konusu istihdam özel sektör kurumlarına yapılacak olup, başvuru ile ilgili tüm merak edilenleri siz için açıklıyoruz. İşte detaylar…

Başvuru Şartları Neler?

İŞKUR'dan başvuruları kabul edilen büro personeli ilanına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak.

 • Kurumların belirlediği özel şartlara sahip olmak,

 • Sağlık probleminin olmaması,

 • En az lise mezunu olmak, ( ön lisans ve lisans mezunları için ilanlar da yer almaktadır)

 • İlanların özel başvuru şartlarında yer alan yaş aralığında olmak,

 • Office programlarına hakim olmak,

 • Güler yüzlü olmak.

Büro Memuru Ne İş Yapar?

Büro memuru, ofis ve büro gibi ortamların günlük işleyişlerinin aksamadan devam etmesini sağlayan kişidir. Ofis içi iletişim ve yazışma işlerinin çoğu kısmını üstelenen bu kişiler, aynı zamanda firmanın dışa açılan yüzü olarak da görev yapabilirler.

Büro memuru iş ilanı yayınlayan firmalar, işe alacakları kişilerden; günlük yazışmaları yapmak, dökümler alıp dosyalamak, raporlama yapmak, dışarıdan gelen misafir ve müşterilerle temas kurmak, resmi kurum ve kuruluşlarla bağlantıyı oluşturmak gibi işleri yerine getirmelerini beklerler. Büro memuru iş ilanları veren firmaların kriterleri, çalışma alanlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Dış ticaret alanında faaliyet gösteren bir firma, işe alacağı büro personelinin dil bilmesini isteyebilirken; muhasebe ofisleri, kendileri için çalışacak kişilerden iş ile ilgili programları kullanabilmelerini bekleyebilmektedir. Büro memuru ilanları oluşturan firmalar, bütün adaylardan; aktif olarak bilgisayar kullanabilmelerini isterler. Ekip çalışmasına yatkın, düzgün bir diksiyona ve iş disiplinine sahip olan kişilerin, büro memurluğu yapma konusunda gereken vasıfları taşıdıkları görülmektedir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

İŞKUR tarafından yayımlanan büro memuru alımı ilanlarına başvuru yapmak için, İŞKUR’un üye profiline e-Devlet üzerinden online olarak kayıt girerek yaptırmanız gerekmektedir. Sonrasında başvuru yapmak için aşağıdaki linke tıklayarak size uygun il ve ilçelerdeki ilanları görebilir ve başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İlana Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız!

İŞKUR Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur.

Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

ETİKETLER

YORUMLAR 4
 • Talha 1 ay önce Şikayet Et
  Lütfen 35 yaş sınırı kalksın artık neredeyse bütün kurumlar 35 yaş sınırıyla alım yapıyorlar sesimizi duyun....
  Cevapla
 • Hakan 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın devlet büyüklerim lütfen ne olur lisans mezunuyum evliyim istihdam sorunu yaşıyorum ist gaziosmanpaşa ve bayrampaşa kamu memur alımı yaparmısınız kadro verirmisiniz ne olur duyun sesimizi
  Cevapla
 • aydin 1 ay önce Şikayet Et
  Allah yardımcınız olsun
  Cevapla
 • Mümin 1 ay önce Şikayet Et
  Kardeşim senin gibi milyonlarca işsiz var. Bir sen yoksun. Kadro verir misiniz diyorsun. Öyle olmuyor bu işler.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR