KPSS 70 puan ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alım ilanı! Başvuru için yarın son...

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KPSS 70 puan ile 35 sözleşmeli personel alım ilanı yayınladı. Başvuru şekli ve şartlarına ilişkin merak edilen tüm detayları açıklayan kurum, 23 Şubat 2022 tarihinde başvuruları toplamaya başlayacak. İşte başvuru şekli...

ABONE OL
GİRİŞ 05.03.2022 09:36 GÜNCELLEME 05.03.2022 09:37 MEMUR
KPSS 70 puan ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alım ilanı! Başvuru için yarın son...
KPSS 70 puan ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alım ilanı! Başvuru için yarın son...

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına Genel İdare Hizmetleri (GİH) sınıfında 35 Sanayi ve Teknoloji Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Bilgisayar Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Harita Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Tekstil Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, İstatistik, Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Hukuk, İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler kadrolarında alım yapacak olan Bakanlık en az 70 KPSS puan şartı arıyor. İşte başvuruya ilişkin merak edilen detaylar...

Son Başvuru Ne Zaman?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Uzman Yardımcısı alımı başvuruları 23 Şubat 2022 Çarşamba günü başlayıp 06 Mart 2022 Pazar günü saat 23.59’da sona erecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel kadroları

Adaylar e-Devlet (Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı/Kariyer Kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ internet adresi üzerinden elektronik ortamda başvurularını online olarak tamamlayabilecek.

Başvuru Şartları Neler?

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak. 

2) Üniversitelerin en az 4 (dört) yıllık eğitim veren, yukarıda belirtilen bölümlerden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak. 

3) ÖSYM tarafından A Grubu Kadrolar için 2020 veya 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS), başvuru yapılacak bölümlerden yukarıda belirtilen ilgili KPSS puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almak. 

4) 01 Ocak 2022 tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1987 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak).

RESMİ İLAN METNİ

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR