Halkbank KPSS şartsız personel alımı devam ediyor!

Halkbank 150 kişilik personel alım ilanını yayınladı. Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcısı kadrosuna yapılacak olan alımlar, KPSS şartsız olup sınav ile yapılacaktır.

ABONE OL
GİRİŞ 16.05.2022 09:36 GÜNCELLEME 16.05.2022 09:36 MEMUR
Halkbank KPSS şartsız personel alımı devam ediyor!
Halkbank KPSS şartsız personel alımı devam ediyor!

Halkbank, Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı biriminde istihdam etmek üzere KPSS şartsız 150 kişilik uzman yardımcısı alımı yapacak. Sınava katılacak adaylarda aranan özellikler ve sınav koşulları hakkında detaylı açıklamalara aşağıda yer verilmiştir.

Halkbank BT Uzman Yardımcısı Alımı

 

SINAVA KATILIM İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 

 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 

 • Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlardan ya da kaçakçılık, resmi ihale ve alım-satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından hükümlü bulunmamak, 

 • Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak, 

 • 01.01.1993 ve sonrası, 01.01.2004 öncesi doğumlu olmak,

 • Mezuniyet kriterine ilişkin; aşağıdaki Tablo’da belirtilen öğrenim süresi en az 4 yıl olan lisans veya yüksek lisans bölümlerinden 15 Ağustos 2022 itibarıyla mezun olmak veya bunların yetkili makamlarca tanınmış Türkiye ya da yabancı ülkelerdeki denklerinden mezun olmak.

Mezun Olunması Gereken Bölümler
 

 • Sağlık durumu açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak; Türkiye'nin her yerinde görev yapmaya ve seyahat etmeye elverişli olduğunu, tam teşekküllü bir sağlık kurumundan alınacak raporla belgelemek (Sağlık Raporu; giriş sınavının, yazılı ve mülakat olmak üzere tüm aşamaları tamamlandıktan sonra talep edilecektir.) 

 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, muaf veya en az 31 Aralık 2022 tarihine kadar tecilli olmak ya da bedelli askerlikten yararlanacak olmak, 

 • Banka tarafından yapılacak araştırma sonucunda; tutum, davranış ve özgeçmişleri bakımından bankacılık mesleğine uygun bulunmak, Adayların sınava katılabilmek için gerekli şartlara sahip olup olmadıkları sınav başvurusundaki beyanları dikkate alınarak değerlendirilecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulundukları sonradan tespit edilenler; sınavları kazanmış olsalar dahi göreve başlatılmazlar, göreve başlatılmış olanların ise Banka ile ilişikleri derhal kesilir.

SINAVA BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sınav başvuruları, 06 Mayıs 2022 – 27 Mayıs 2022 tarihleri arasında https://sinav.yildiz.edu.tr/ halkbank adresinden yapılacak; şahsen veya posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylardan, başvuru bedeli olarak 150 (Yüzelli) TL tahsil edilecektir. Sınav hizmetlerinin yerine getirilebilmesi amacıyla tahsil edilecek bedel, Yıldız Teknik Üniversitesi Sınav Merkezinin Bankamız nezdindeki hesabına sınav başvurusundan önce yatırılacaktır.

Sınav ücretini yatırdıktan 1 saat sonra sınav başvurusu yapılabilir. Ancak kredi/banka kartıyla yapılacak ödemeler başvuru esnasında gerçekleştirilebilir. Sınav ücret ödemeleri, 06 Mayıs 2022 Cuma günü saat 09.00’dan, 27 Mayıs 2022 Cuma günü saat 17.00’ye kadar, sınav başvurusu esnasında https://sinav.yildiz.edu.tr/halkbank web sitesi üzerinden kredi/banka kartı ile veya Bankamız gişe ve internet şube kanalları üzerinden gerçekleştirilecektir. Başka kanallardan ödeme kabul edilmeyecektir.

Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubeleri ve internet bankacılığı aracılığıyla adayın T.C. Kimlik Numarası, Adı ve Soyadı ile en az biri cep telefonu olmak üzere 2 (iki) telefon numarası verilerek yatırılacaktır.

SINAV KONULARI VE GENEL BİLGİLER

Sınava ilişkin özet bilgiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Halkbank Sınav Bilgileri

Sınav, Alan Bilgisi, Genel Yetenek ve Yabancı Dil bölümlerinden oluşacak olup sınavda başarılı olan adaylar için Kişilik Envanteri ayrıca uygulanacaktır.

Alan Bilgisi Testi : Algoritma ve Veri Yapıları, Prosedürel Programlama Dilleri, Veri Tabanı Yönetim Sistemleri ve SQL Dili, Nesne Yönelimli Programlama, Ön Yüz Teknolojileri, Yazılım Mühendisliği, Web Teknolojileri ve Uygulamaları, Bilişim Sistemlerinde Güvenlik, Bilgi Güvenliği ve SOLID Prensipleri konularından oluşacaktır.

Yabancı Dil Testi : İngilizce Genel Yetenek (Sayısal) Testi: Tüm dünyada ve Türkiye’de yaygın olarak kullanılan, iş ortamına özel olarak geliştirilmiş ölçme ve değerlendirme aracıdır. Test, mantık yürütme, problem çözme ve eleştirel düşünme sorularından oluşmaktadır.

Kişilik Envanteri: Adayların karakteristik özelliklerinin ve temel yetkinliklerinin; ayrıca pozisyona uyumlarının belirlenmesi için kullanılan kişilik ve yetkinlik değerlendirme aracıdır.

İLAN METNİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

YORUMLAR 4
 • Kul Hakkı 2 yıl önce Şikayet Et
  Neden KPSS şartsız? Madem alımlarda KPSSye bakılmayacak neden milyonlarca genç KPSS için para ödüyor dersanelere dünya para döküyor, sınava giriyor? KPSSye girip 60-70 puan alamayacvak kafasız torpillileri işe almak için mi KPSS şartı aranmıyor? Yazıklar olsun milyonlarca gencin hakkını yiyorsunuz Allah fitil fitil burnunuzdan getirsin.
  Cevapla
 • Ahmet Yücel 2 yıl önce Şikayet Et
  657 li memur alınmadığı için KPSS Puanı aranmıyor.
  Cevapla
 • ..... 2 yıl önce Şikayet Et
  zeka geriliği sorunu olan
  Cevapla
 • işci 2 yıl önce Şikayet Et
  sınav ücreti nedir 150 tl
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR