Çevre ve Şehircilik Bakanlığına lise mezunu personel alımı başladı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere sözleşmeli destek personeli (Temizlik Personeli) alacak. Başvuru yapacak adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir.

ABONE OL
GİRİŞ 30.10.2022 14:30 GÜNCELLEME 30.10.2022 15:28 MEMUR
Çevre ve Şehircilik Bakanlığına lise mezunu personel alımı başladı!
Çevre ve Şehircilik Bakanlığına lise mezunu personel alımı başladı!

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 22.11.2020 tarihinde yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesine temizlik personeli alımı yapılacak. İlanın başvuru şartları ve detayları haberimizde.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

 • Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 1, 4, 5, 6 ve 7 nci bentlerindeki ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esasların EK-1 inci maddesindeki şartları da taşımaları gerekmektedir. 

 • Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı alanların yerleştirilmeleri yapılmış dahi olsa Bakanlık tarafından atamaları yapılmayacaktır. 

 • Yerleştirme işlemi yapılan adaylar hakkında 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanununun 3 üncü maddesi uyarınca güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacaktır. 

 • Başvurma genel ve özel şartlar ile yerleştirildiği pozisyonun niteliklerine sahip olmayan, ayrıca aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenilen belgeleri süresi içerisinde getirmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Sözleşmeli olarak istihdam edileceklerde aranacak genel şartlara ilave olarak; 

 1. Herhangi bir Ortaöğretim (Lise veya dengi okul) mezunu olmak. 

 2. Sağlık bakımından destek personeli (temizlik personeli) olarak çalışmasına engel hali bulunmamak. 

 3. KPSS’ye girmiş ve (2020-KPSS Ortaöğretim) sonuçlarına göre KPSS P94 puanı almış olmak. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular e-Devlet üzerinden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden 26/10/2022 -05/11/2022 tarihleri arasında alınacaktır. Şahsen, kargo yada posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık

Editör Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden (İngilizce-Almanca) 2015 yılında mezun oldu. 6 yıllık gazeteci. TRT’de staj yaptı. Haber7.com’da mesleğe ilk adımı atarak internet haberciliğine başladı. Halen Haber7.com’da SEO editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 2
 • ..fethiye 1 yıl önce Şikayet Et
  Alım daha çok olmali
  Cevapla
 • horoz 1 yıl önce Şikayet Et
  sen bayağı düşüncelisin , AMA NİYE KAMU DA CALIŞANLARIN %80 İ YATTIĞI İÇİN Mİ?
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR