Minik Ravza Nur 25 bin lira bulunamazsa ölecek

Kalbindeki 4 kapakçıktan 2'si olmayan ve solunum yetmezliği sorunu yaşayan minik Ravza Nur 25 bin lira bulunmazsa ölecek.

ABONE OL
GİRİŞ 20.03.2014 10:45 GÜNCELLEME 20.03.2014 10:45 Neler oluyor hayatta?
Minik Ravza Nur 25 bin lira bulunamazsa ölecek
Minik Ravza Nur 25 bin lira bulunamazsa ölecek

Muğla'nın Fethiye ilçesinde kalbindeki 4 kapakçıktan 2'si bulunmayan ve solunum yetmezliğinden dolayı günün büyük bir bölümünü cihaza bağlı olarak geçiren 2 yaşındaki Ravza Nur, üçüncü ameliyatı için gerekli olan yaklaşık 25 bin TL bulunamazsa hayatını kaybedecek.

Fethiye'de oto elektrikçide çalışan Oktay Çınar ile ev hanımı Ayşe Mine Çınar'ın 2 çocuğundan birisi olan Ravza Nur iki kez kalbinden ameliyat olmasına rağmen sağlığına kavuşamayınca doktorlar minik kız için riskli bir ameliyat daha yapılması gerektiğine karar verdi. Solunum yetmezliğinden dolayı boğazına delik açılan ve sık sık makineye bağlanarak yaşama tutunması sağlanan 2 yaşındaki Ravza Nur Çınar için günün 12 saatinde annesi Ayşe Mine Çınar, 12 saatinde ise baba Oktay Çınar nöbet tutuyor. Bugüne kadar biri Antalya'da, biri İzmir 9 Eylül Üniversitesinde kalbinden iki kez ameliyat olan kızları için bankaya borçlanarak kredi aldığını ve evdeki eşyaları sattıklarını söyleyen Oktay Çınar, "Sağlık güvencemiz bulunmadığını için bugüne kadar kendi gücümüzle kızımızı yaşatmaya çalıştık. Muğla Valiliği, Sağlık Bakanlığı ve diğer yetkililere destek alabilmek için başvurmamıza rağmen hiçbir cevap alamadık. Her yerden dışlandık. Acil olarak İzmir 9 Eylül Üniversitesi'ne üçüncü ameliyat için gitmemiz gerekmektedir. İşime kızımın rahatsızlığı nedeniyle gidemiyorum. 12 saat ben, 12 saatte eşim her gün nöbet tutuyoruz. Hayırseverlerden destek bekliyoruz" dedi.

Çocuğunun doğumdan beri rahatsız olduğunu anlatan anne Ayşe Mine Çınar ise, "Kızım doğduğundan bu yana rahatsızdır. Valimize, devlet büyüklerimize sesleniyorum. Ne olur bizim için de ellerinden ne gelirse yapsınlar. Kızım makineye bağlı olup oksijen desteği veriyoruz. Üçüncü kez yapılacak ameliyatı için 20-25 bin TL'ye ihtiyaç var. İzmir'de yapılacak bu ameliyat için hayırseverlerden ve Sağlık Bakanlığımız ile Muğla Valiliği, Fethiye Kaymakamlığı'ndan destek bekliyoruz" diye konuştu.

KAYNAK : İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR