Ankara saldırısından saatler önce tehdit etmişti

Ankara saldırısından saatler önce, terör örgütü PYD'nin DSG militanlarının elebaşının Türkiye'yi tehdit ettiği ortaya çıktı.

ABONE OL
GİRİŞ 18.02.2016 03:58 GÜNCELLEME 19.02.2016 10:22 Ortadoğu
Ankara saldırısından saatler önce tehdit etmişti
Ankara saldırısından saatler önce tehdit etmişti

Ankara saldırısından saatler önce Terör Örgütü PKK/PYD'nin kendine kılıf olarak oluşturduğu terör örgütü Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) elebaşlarından Ebu Ömer Türkiye'nin Halep'in kuzeyinde PYD'nin kontrolündeki bölgeleri bombalamaya devam etmesi halinde karşılık vereceğini söyleyerek küstah tehditlerde bulunmuştu.

Ölü veya yaralı olmadığı iddiasında bulunan terörist başı Ebu Ömer, düşen havan topu ve füzelerin çukur açtığını ve maddi kayıp olduğunu ileri sürdü.

Saldırılara karşılık vermediklerini söyleyen teröristbaşı, ''Saldırılar sürerse biz de karşılık vereceğiz'' diyerek küstahca tehditler savurdu.

Bölgede YPG'li terörist militanlarının olmadığı yalanlarını söyleyen Ebu Ömer kendilerine hazırladığı DSG kılıfına sığınarak ''Türkiye’nin saldırı yaptığı bölgede YPG güçleri yoktur. Sadece biz varız. Saldırıya ilişkin şimdi toplantı yapıyoruz. İlerleyen saatlerde saldırıyla ilgili kamuoyuna bir açıklama yapacağız.'' dedi.

ETİKETLER

YORUMLAR 38 TÜMÜ
 • muhammet 4 yıl önce Şikayet Et
  bunlar soysuz karşılıgını almaları lazım yüce türk milleti bunlara haddinibildiririr kimse türkleri denemesin .
  Cevapla
 • birisi 4 yıl önce Şikayet Et
  İ D A M şart!
  Cevapla
 • misafir 4 yıl önce Şikayet Et
  gün birlik günüdür
  Cevapla
 • Ankaralı 4 yıl önce Şikayet Et
  Bir an önce idam gelmeli. Icerde boşu boşuna besliyoruz bunları. Asalım kurtulalım. Destek verenleride sınır dışı edelim
  Cevapla
 • OĞUZHAN 4 yıl önce Şikayet Et
  faili meçullerde gelmeli mahkemeyle uğraşacak zaman yok
  Cevapla
 • tesbit 4 yıl önce Şikayet Et
  Bu savaşın çirkin bir şekli ve gizli,açık yedi düvele karşı savaşıyoruz,gün birlik günüdür,bugünlerde birlik olamazsak yazık olur.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR