Özlü: Türkiye denilince de akla bir marka gelecek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Türkiye'nin otomobilini yapıyoruz ve inşallah Türkiye'nin kendi markası bir otomobili olacak. Nasıl Almanya denilince akla Mercedes ve Volskwagen geliyorsa Türkiye denilince de akla bir otomobil markası gelecek." dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 14.06.2018 10:24 GÜNCELLEME 14.06.2018 10:24 OTOMOBİL
Özlü: Türkiye denilince de akla bir marka gelecek
Özlü: Türkiye denilince de akla bir marka gelecek

Yığılca Belediyesi tarafından ilçe meydanında düzenlenen sahur  programına katılan Bakan Özlü, burada yaptığı konuşmada, 24 Haziran seçimlerinde  Türkiye'de sistemin değişeceğini, bu yeni sistemin Türkiye'nin daha hızlı yol  alması, işlerin daha hızlı yürümesi, vatandaşların daha iyi hizmet alması ve  süreçlerin kısalması için geleceğini söyledi.

Özlü, 25 Haziran tarihinden itibaren Cumhurbaşkanlığı Hükümet  Sistemi'ne geçileceğini belirterek , "Bizim arzumuz hem TBMM'de hem de hükümet  sisteminde çoğunluğu sağlamak. Bu çoğunluğu sağlayıp çok hızlı bir şekilde  bekleyen kanunları çıkararak devlet teşkilatını yapılandırmak ve vatandaşlara  daha iyi hizmet vermek istiyoruz." diye konuştu.

 

AK Parti olarak bütün stratejilerinin sevgi üzerine olduğuna vurgu  yapan Özlü, şöyle devam etti:

"Bizim bütün stratejimiz sevgi ve şefkat üzerinedir. Bizim yıkmakla,  durdurmakla ve nefretle işimiz olmaz. Bunlar bizden uzak olsun. Siyaset ve farklı  görüşler hepsi seçime kadardır. Ben bakanlık yapıyorum ve hiçbir ayrım  gözetmiyorum. Farklı siyasi görüşleri olan ve sorunlarını anlatanlara da yardımcı  olmaya çalışıyoruz ve çalışacağız da. Yığılca için, Düzce için ,Türkiye için  çalışacağız. Seçimlerden sonra mantığımız, seçim bitmiştir ve işimize bakacağız  şeklinde olacaktır."

Bakan Özlü,Türkiye için çok önemli projeler yaptıklarını anlatarak,  şunları kaydetti:

"Çok önemli projelerimiz var ve hayata geçiyor. Türkiye'nin  otomobilini yapıyoruz ve inşallah Türkiye'nin kendi markası bir otomobili olacak.  Nasıl Almanya denilince akla Mercedes ve Volskwagen geliyorsa Türkiye denilince  de akla bir otomobil markası gelecek. İnşallah önümüzdeki dönemde Türkiye'yi  ikiye katlayacak, Türkiye'nin gayrisafi milli hasılasını ve bunun içerisindeki  sanayinin payını iki katına çıkaracak projelerimiz var. Bu projeleri hayata  geçireceğiz. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ve ferasetinde bu projeleri  yapacağız. Başta sanayi potansiyelimizi ve kapasitemizi iki katına çıkarıp ikiye  katlayacağız. Bizim potansiyelimiz var, bunun yanına iki daha koyacağız."

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR