Tesla meydan okudu! Hackleyene bedava Model 3

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Model 3 serisi aracını hackleyene Model 3 hediye edecek. Resmi olarak açıklama yapan firma bu sayede aracının güvenlik açıklarını tespit etmeyi hedefliyor.

ABONE OL
GİRİŞ 17.01.2019 17:43 GÜNCELLEME 17.01.2019 17:43 OTOMOBİL
Tesla meydan okudu! Hackleyene bedava Model 3
Tesla meydan okudu! Hackleyene bedava Model 3

Elektrikli otomobil denince akla ilk gelen Tesla sıra dışı bir duyuruya imza attı. Tam otonom sürüş teknolojisi ile donatılan Tesla araçları internete bağlanmak dahil tüm kontrollerini dijital panel üzerinden sağlıyor. Bunca dijital donanım ise haliyle güvenlik açıklarını yani hacklenme riskini de beraberinde getiriyor. Tesla ise bu durumun önüne geçebilmek için birçok teknoloji devinin başvurduğu yönteme başvurdu ve hackathon yarışması düzenledi. Ödül ise çok büyük.

 

TESLA, MODEL 3’Ü HACKLEMETİ BAŞARANA TESLA MODEL 3 HEDİYE EDECEK!

Üst düzey güvenlik önlemleri ile üretilen Tesla model 3, hacklenmeye karşı büyük güvenlik önlemleri içeriyor. Lakin dünyanın tüm sistemleri her ne kadar tedbir alınsa da hacklenmenin önüne geçemiyor. Tesla’da bu durumun önüne geçebilmek Model 3’ün hacklenmesini istiyor. Böylece aracın güvenlik açıklarını tespit edecek. Ayrıca bunun karşılığında Model 3’ü hackleyene Tesla, Model 3 hediye edecek.

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tesla Araç Yazılımı Başkan Yardımcısı Daid Lau: "Otomobillerimizi en yüksek güvenlik standartları çevresinde geliştiriyoruz. Bu doğrultuda güvenlik düzeyi araştırma toplulukları ile olan çalışmalarımız bizim için sistemimizi mükemmelleştirmek için oldukça önem taşıyor" dedi.

ETİKETLER

YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • Doğru adam 1 yıl önce Şikayet Et
  En kolay iş navigasionu devre dişi birak ve caliştir. Hacklenemiyecek hic birşey yok
  Cevapla
 • mutat 1 yıl önce Şikayet Et
  he demesi kolay
  Cevapla
 • Osman 1 yıl önce Şikayet Et
  Sen getir o arabayı bizim sanayide ne cıraklar var o işin erbabı
  Cevapla
 • Sayonara 1 yıl önce Şikayet Et
  olsada hacklesek :s
  Cevapla
 • Teo 1 yıl önce Şikayet Et
  Hackleyene hacklenen hurda hediye
  Cevapla
 • mehmet akif 1 yıl önce Şikayet Et
  20 saniyede hacklemezsem banada topal sülo demesinler.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR