Volkswagen Türkiye'yi seçti: Alman otomotiv devi kararını verdi!

Alman otomotiv devi Volkswagen Türkiye'yi seçti. Fabrika yatırımı için Türkiye ve Bulgaristan tercih yapan Volkswagen, Katar'ın da etkisi ile fabrikanın Türkiye'ye açılmasına karar verdi. İşte Volkswagen'in fabrikasını Türkiye'de kuracağı yer...

ABONE OL
GİRİŞ 17.07.2019 00:55 GÜNCELLEME 17.07.2019 00:56 OTOMOBİL
Volkswagen Türkiye'yi seçti: Alman otomotiv devi kararını verdi!
Volkswagen Türkiye'yi seçti: Alman otomotiv devi kararını verdi!

Alman otomotiv devi Volkswagen Türkiye'yi seçti. Uzun bir süredir fabrika yatırımı için arayış içerisinden olan Volkswagen, sonunda tercihini Türkiye'den yana kullandı. 

 

 

VOLKWAGEN FABRİKAYI TÜRKİYE'YE KURACAK!

Alman otomobil gazetesi Automobilwoche'de yer alan habere göre Volkswagen, Türkiye ve Bulgaristan arasındaki tercihini açıkladı. Dün gerçekleştirilen Denetleme Kurulu toplantısında karar veren otomotiv devi, fabrikanın İzmir'e yakın bir noktada kurulacağını da beraberinde açıkladı. 

 

 

 

Böylece Toyota’dan Renault’ya Honda’dan Fiat’a ve Mercedes’e kadar birçok otomobil fabrikasına ev sahipliği yapan Türkiye, dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerinden biri olan Volkswagen'e de ev sahipliği yapacak.

VOLKWAGEN'İN FABRİKA KARARINDA KATARIN ETKİSİ BÜYÜK!

Alman basını, Volkwagen Grubu'nun Fabrika yatırım kararını Türkiye'den yana kullanmasında Türkiye Katar ilişkilerinin etkili olduğuna yer verdi.

Buna ek olarak  Katar'ın Volkswagen AG'nin yüzde 17'sini elinde bulundurması Fabrikanın Türkiye'ye açılmasına iten bir diğer etmen olduğu belirtiliyor.

ETİKETLER

YORUMLAR 10 TÜMÜ
 • Muhammet 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlarda geldiğine göre yerli otomobil hayal oldu demektir. Yerli otomobil üretme niyeti olan bir ülkeye otomobil fabrikası açmaz bu Hans'lar.
  Cevapla
 • Bozkurt 1 yıl önce Şikayet Et
  Bence izmire yazık o yatırım başka bi ile kurulsun
  Cevapla
 • Haydar 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye de belirli bir kesim katarlıları adam yerine koymadı. Onları para karşılığı ülkemizi satın alanlar diye gösterdi. En kötü zamanımız da yanımızda olan birkaç Arap ülkesinden biri olan katar adamlığını gösterdi. Teşekkür ederiz.
  Cevapla
 • Harbi 1 yıl önce Şikayet Et
  Fabrika acmayan firmanin satis yapmasi yasaklanmali
  Cevapla
 • derhal 1 yıl önce Şikayet Et
  Ins. volkswagenler ucuzlar çok pahalı inş. En kral araba 70 bini geçmez
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR